ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Beje lidhjen e dy kompjutereve!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Beje lidhjen e dy kompjutereve!   Tue Dec 01 2009, 00:54Duke qėnė se teknologjia po pėrparon tash nė kohen e
sodit, shum gjėra po shpiken e jan zbuluar mė perpara, interneti ėshtė
bėre diqka e pa ndashme e kompjuterit qė do te thotė se kompjuteri nuk
do tė kishte kuptim nėse nuk egzistonte Interneti, njė gjė relativisht
e realizuesjme ėshtė edhe lidhja ndėrmjet kompjuterėve nė menyr miqsore
e jo “Hack”, kėshut pėr shembull nėse dėshiron tė ndihmosh ndonjė shokė
e nuk ke mundėsi te shkosh nė shtėpine e tijė kjo realizohet nėpėrmjet Team Viewer nga shtėpia juaj,
pra nė kėtė postim do tju tregoj se si tė lidheni me kompjuterin e
shokut tuaj nėpėrmjet TeamViewer, pa ndonjė problem serioz , sot
egzistojn shum menyra pėr me bo lidhjen ndėrmjet kompjuterėve por une
do tė permendja vetėm njė, atė me ndihmėn e kėtij aplikacioni.
Fillimisht duhet tė bėsh shkarkimin e aplikacionit
Shkarkimin e tij mund ta bėsh kėtu
Pasi tė instalosh besoj se instalimin cdo kush e dinė, qė te lidheni me
kompjuterin e shokut tuaj duhet qė edhe aji tė ket tė njėjtin
aplikacion kuptohet se ėshtė me qėllim ndihmimi. Pastaj kur tė hapni
programin ėshtė i ndare nė dy pjes, njėra pjes (ana e majtė) tregon ID
dhe Password pėr kompjuterin tuaj ndėrsa pjesa tjetėr (ana e djathė)
ėshtė pjesa me anė tė cilės bėhet lidhja me pc tjetėr dhe ju nga shoku
duhet ti merrni ID dhe Passwordin. Kjo ėshtė nje menyr pėr tu lidhur me
shokun tuaj por jo hack dhe ėshtė nė interes tė mire pa ndonjė virus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Beje lidhjen e dy kompjutereve!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Kompjuteri dhe Interneti :: E-books &Tutoriale-
Kėrce tek: