Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si tė fshij vetėm njė pjesė tė historisė sė shfletimit nė internet? !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Si tė fshij vetėm njė pjesė tė historisė sė shfletimit nė internet? !   Tue Dec 01 2009, 00:35Fshirja e historisė sė internetit pjesėrisht ėshtė e thjeshtė. Klikoni Tools dhe pėr tė parė listėn e uebsiteve tė vizituara klikoni History. Me tastin e djathtė tė miut klikoni nė pėrmbajtjen qė dėshironi tė fshini dhe zgjidhni Delete. Ndėrkohė, pėr Firefox, nė tastierė shtypni -H pėr tė hapur panelin e historisė.

Gjeni uebfaqet qė dėshironi tė fshini nga lista dhe zgjidhni Delete. Pėr t’u liruar nga lista e adresave tė vizituara qė hapet me brazdėn e adresės, vendosni miun mbi linkun qė dėshironi tė fshini dhe shtypni Delete nė tastierė. Nėse pėrdorni Firefox 3, edhe nėse fshini adresėn, mund tė fshihet dhe tė qėndrojė aty pėr njė kohė tė gjatė. Nėse filloni tė shkruani emrin e domainit tė padėshiruar nė shiritin e adresave, pėrmes listės qė hapet poshtė do tė shfaqet historiku i vizitave dhe mund tė fshini pėrmbajtjen ashtu siē u pėrshkrua mė sipėr. Ndėrkohė, nuk duhet tė shqetėsoheni sepse me gjeneratėn e ardhshme tė shfletuesve nuk do t’i keni mė kėto probleme.

Shfletuesit e rinj vijnė me njė tipar tė veēantė qė i jep pėrdoruesit mė shumė mundėsi. Firefox ka tiparin privacy mode, por ėshtė akoma nė versionin beta, ndaj nėse vendosni ta pėrdorni, pėrgjegjėsinė pėr rrezikun e mundshėm do ta merrni mbi vete.
Po ju jap disa instruksione nė rast se doni tė pėrdorni softuerė beta.

Pėr tė hyrė nė private mode tė Internet Explorer 8, selektoni Safety dhe pastaj InPrivate Browsing. Afėr shiritit tė adresave, njė dritare e dytė do tė hapet me logon InPrivate. Nėse pėrdorni Firefox 3.1 dhe dėshironi ta ruani privatėsinė, zgjidhni Tools, Private Browsing. Firefox do t’i mbyllė dhe ruajė fushat dhe do tė hapė njė fushė tė re. Hiqeni nga pėrdorimi Private Browsing pėr tė mbyllur fushat e hapura sė fundmi e pėr t’i rikthyer ato qė Firefox ka ruajtur mė herėt. Ndėrkohė, Google Chrome nuk ėshtė mė nė versionin beta, ndaj mund tė pėrdoret me siguri. Pėr tė hyrė nė opsionin Incognito mode, klikoni nė ikonėn Tools dhe zgjidhni Icognito window.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Si tė fshij vetėm njė pjesė tė historisė sė shfletimit nė internet? !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Kompjuteri dhe Interneti :: E-books &Tutoriale-
Kėrce tek: