Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqipe Abazi -----Kengen Qe Per Ty Kendoj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Shqipe Abazi -----Kengen Qe Per Ty Kendoj   Mon Nov 30 2009, 22:49Degjoje kete kenge
qe une po e kendoj
Qe zemra po me digjet flake
e syte me lotojne
Ti e humbe dhe e vrave
tonen dashuri
Dhe per kete tradheti fajtor je ti
Ne fillim te tregova
qe pa mua s'mundesh te jetosh
e tashe eshte shume vone qe ta kuptosh

S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do t'jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove

Kur ta kujtosh ti diten
qe u njohe me mua
Do t'cmendesh nga gezimi
por vone e ke kuptuar
Kur ta kujtosh ndarjen me mua
vehten do ta mallkosh
Para meje do t'perkulesh
por cdo gje eshte e kot
Ti zemren mua ma theve
por vone e kuptove
qe s'bashku me mua
dhe vehten lendove
S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do te jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove

S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do te jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Shqipe Abazi -----Kengen Qe Per Ty Kendoj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: MUZIKE :: Tekste kengesh-
Kėrce tek: