ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:51

FTESĖ
A i ndėrrojmė rolet?
Veq mallin ta shymim
unė po vi n“vend tėndin
ti eja n“vend timin.

Ti varur pėr mua
unė varur pėr ty
dy zemra t“bashkuara
bėjnė botė pa kufij.

Mos u dėmto ti
po dėmtohem unė
tė shuhem pėr ty
se tė dua shumė.

Tė prekė krahėt tu
si flatra pėllumbi
mė s“ėshtė me rėndėsi
le t“mė vij dhe fundi.

Vetėm botėn tėnde
dua tė ta njoh
unė po bie viktimė
ti shko e jeto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:52

Zemėr e kėputur

Zemėr e kėputur nga malli
po bėri dikush tė talli
bėnė mėkat si shpėton dot
as kėtu,as n“tjetrėn botė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:53

VETĖM TI MĖ VRET
Rrufe prej qielli qė godet
as stuhi,e as tėrmet
nuk frigohem qė mė vret
as puna s“mė tretė
as lodhja s“mė mundon
as plaga s“mė dėmton
as nata pa fjetė
asnjė shtėrngatė nė jetė
vetėm ti mė vret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:54

une jam mburoja jote
Roje i behem lotit tend
mos ta pikoj fytyren
drite i behem faqes tende
mos perdor pasqyren
Do te beje vend n“zemren time
une,mergimtari i vjeter
per ty beje sakrifikime
veq te mos shoh n“krah tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:55

MBRĖMĖ
Mbreme me qove leter
s“munda ta lexoj
me ra loti ne te
dhe ma trubulloj
Ē“fare munda t“dalloja
dy zemra te ngrira
njera ishte jotja
tjetra ishte imja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:57

SOT
Si ndihem sot
s“mund te e pershkruaj dot
po te u desh ujevara
kam nje lum me lot.
Sot
dhe qe nga sot
mengjez per mengjez
perdite lot do derdhi
dhe ngapak do vdes.
Ēdo force qe e pata
kete mengjez e keputa
me fal mikja ime
me ne fund te humba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli

avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 33
Localisation : gjerm
Loisirs : gladbeck
Votė : 0
Pikėt : 90
Registration date : 09/05/2010

MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   Tue May 18 2010, 21:58

NDARJA
Grumbuj kujtimesh
rrjedhin neper mote
prej zemres time
deri te zemra jote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TĖ DUA-CIKĖL POETIK PĖR DASHURINĖ-SHABAN CAKOLLI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Poezi-
Kėrce tek: