Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dėnohet fermeri qė i ruante patatet me eksploziv

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Dėnohet fermeri qė i ruante patatet me eksploziv   Sun Feb 21 2010, 20:58

Njė fermer nė lindjen e largėt tė Rusisė ėshtė dėnuar pėr shkak se ka vendosur eksploziv rreth arės me patate pėr ta mbrojtur nga hajdutėt.
Aleksandr Skopincev, 73 vjeē, kishte mbjellė eksplozivin rreth e pėrqark pjesės sė fushės ku i kishte mbjell patatet, pasi hajdutėt disa herė ia kishin plaēkitur tė mbjellat.
Fqinji i tij u plagos nė buzė pasi e shpėrtheu njėrin nga mjetet eksplozive.
Skopincev u shpall fajtor pėr strehim ilegal dhe prodhim artizanal tė eksplozivit, por tha se fqinji nuk duhej tė ishte nė pronėn e tij.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dėnohet fermeri qė i ruante patatet me eksploziv
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: