Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Restorantet ilegalė hit nė Londėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Restorantet ilegalė hit nė Londėr   Sun Feb 21 2010, 20:57

Londra nisi njė modė tė re – restorantet ilegale nė tė cilėt kuzhinierėt ambicioz nė shtėpitė e tyre presin mysafirė krejtėsisht tė panjohur.
Restorantet ilegalė punojnė fshehurazi, janė mė tė lirė se konkurrentėt legal, nuk respektojnė shumicėn e ligjeve pėr hotelieri – dhe momentalisht janė shumė tė kėrkuar ėn kryeqytetin britanik.
Burime mirė tė informuara thonė se nė Londėr ekzistojnė dhjetėra tė tillė, ndėrsa numri i tyre po rritet.
Njėri prej kėtyre kuzhinierėve sekret ėshtė 40 vjeēari Arno Maasdrop, i cili banesėn e tij dy herė nė javė e shndėrron nė restorant.
Nė kuzhinėn e tij tė vogėl pėrgatit darkėn pėr 16 persona ku pėrfshihen sė paku pesė lloje tė ushqimeve.
“Shumė restorante nė Londėr janė shumė tė shtrenjtė e ushqimi i keq. Dėshira ime ėshtė qė ta ndajė pasionin tim tė kuzhinės me tė tjerėt,” thotė Maasdrop.
Ēmimi i menysė nė “klubin” e tij ėshtė rreth 25 paund, ndėrsa me kėtė ēmim nė restorantet e Londrės vėshtirė ėshtė tė gjesh ushqim tė atij kualiteti dhe sasie.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Restorantet ilegalė hit nė Londėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: