Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fjala mė romantike nė botė…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Fjala mė romantike nė botė…   Sun Feb 21 2010, 20:53

Fjala franceze pėr dashuri “Amour” ėshtė votuar si fjala mė romantike nė botė nga anketimi i ekspertėve tė gjuhės.
Ajo e mundi “amore”-n italiane, edhepse gjuha italiane u emėrua
gjuha mė romantike. Vendin e tretė e zuri fjala “Bellisima”, qė nė
italisht dhe spanjollisht do tė thotė “shumė e bukur”, ndėrsa nė vendin
e katėrt u rendit fjala ” mi tesoro” , qė do tė thotė pasuria ime.
Pas italishtes si gjuhė mė romantike u rradhitėn frengjishtja, para spanjollishtes dhe anglishtes.
Gjithashtu nė kėtė kompetiion u zgjodh edhe gjuha nė tė cilėn fjala “tė dua” tingėllon mė pak romantike.
Fitues ishe “watakushi-wa anata-wo ai shimasu”, qė ėshtė japonisht.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fjala mė romantike nė botė…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: