Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nė Facebook, jo mė tepėr se 150 miq

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Nė Facebook, jo mė tepėr se 150 miq   Sun Feb 21 2010, 20:49

Shumė
njerėz nė Facebook kanė rrjetė tė gjėrė friendsash, por ekspertėt thonė
se truri jonė nuk mund tė ballafaqohet me mė tepėr se 150.
Akademikėt nga Universiteti i Oksfordit pohojnė se njerėzit janė tė
aftė tė menaxhojnė rrjetė aktive vetėm me 150 miq. Kjo ndodh kėshtu pėr
shkaqe evolutive. Kėshtu ka thėnė antropologu Robin Dunbar. Ai ka thėnė
se rezultati shkaktohet nga jetesa shekullore nė fshatra tė vegjėl.Ai
thotė se edhe sikur tė keni 1 000 sholė nė Facebook , prapseprap rrjetė
aktive do tė keni vetėm me 150.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nė Facebook, jo mė tepėr se 150 miq
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: