Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Myslimanėt nė Rusi kundėr Shėn Valentinit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Myslimanėt nė Rusi kundėr Shėn Valentinit   Sun Feb 21 2010, 20:48

Myslimanėt nė Rusi kundėr Shėn Valentinit

Liderėt mysliman nė Rusi i bėnė thirrej besimtarėve ta bojkotojnė ditėn e Shėn Valentinit mė 14 shkurt, duke thėnė se kjo ditė “promovon amoralitetin dhe nihilizmin”.
Njė kėshill i liderėve myslimanė nė Rusi, nė rajonin Nizhny Novogorod, lėshoi njė komunikatė pėr media ku bėn thirrje pėr “ndalim” tė festimit tė Ditės sė Shėn Valentinit, e cila ėshtė bėrė e popullarizuar nė Rusi edhe pse nuk ėshtė njė festė zyrtare.
“I bėjmė thirrje tė gjithė besimtarėve dhe njerėzve tė ndershėm tė mos e festojnė kėtė ditė, pasi ajo ėshtė jo vetėm nė kundėrshtim me normat e fesė islame, por po ashtu ėshtė edhe kundėr moralit njerėzor”, thuhet nė deklaratė.
Liderėt myslimanė i bėnė thirrje drejtorėve tė shkollave nė atė rajon tė anulojnė ēdo festim “pėr arsye morale dhe etike”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Myslimanėt nė Rusi kundėr Shėn Valentinit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: