Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te luftojme acnet!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Si te luftojme acnet!   Wed Dec 09 2009, 23:28

Fillimisht nese behet fjale per nje shqetesim hormonal, ju duhet te shkoni tek mjeku, nese keni lekure me yndyre ose konsumoni ushqim jo te shendetshem, atehere mund tju japim ndonje keshille. Ushqimi eshte shume i rendesishem, mbi te gjitha kur keni probleme me lekuren.

Evitoni te demtoni acnet me thonje, pasi ne kete menyre do te krijoni shenja duke demtuar lekuren. Mund te aplikoni kremra kunder acneve, te cilet ekzistojne gjeresisht ne treg. Gjate dites perdorni nje makiazh mbulues, pak fondotinte dhe me pas luani me fardin. Ne mbremje, perdorni nje lares delikat, pasi makiazhi mbyll poret dhe mund tju shkaktoje acne te tjera.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si te luftojme acnet!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Moda, Bukuria dhe Estetika-
Kėrce tek: