Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fondotinta mbron nga smogu!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Fondotinta mbron nga smogu!   Wed Dec 09 2009, 23:27

Makeup-i ne pergjithesi nuk ben mire per lekuren, por eshte e vertet qe duike zgjedhur produktet e duhura dhe duke i perdorur ne menyren e duhur mund te jene shume te nevojshme.

Fondotinta hidraton dhe mbron lekuren nga smogu. Pike se pare gjalleron lekuren qe shpesh humb shkelqimin e saj gjate dimrit, eshte barrier mbrojtese ndaj agjenteve te jashtem. Ajo qe eshte me e rendesishme eshte qe duhet te zgjidhni ate te duhuren. Te pakten per fondotinten mos kurseni, qe te mos keni probleme me lekuren, gjithesesi eshte me mire te evitoni produktet mbuluese, dhe te pasur me silikon dhe synoni ne marka te larta kozmetike, rreziltat i nje pune serioze. Per lekure normale dhe te thate eshte e preferueshme nje fondotinte hidratuese, per lekure mikse apo me yndyre synoni per produkte te lehta.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fondotinta mbron nga smogu!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Moda, Bukuria dhe Estetika-
Kėrce tek: