Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Romantic girl!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Romantic girl!   Wed Dec 09 2009, 23:18
Me instrucionet e nje make-up artisti nuk do ta keni te veshtire te realizoni nje look romantik me pak levizje. I gjithe aksioni perqendrohet tek syte, te trukuar me tonalitet te qete dhe te bute. Per te pasur kete efekt mjafton nje tonalitet. Filllimisht aplikoni si gjithemone fondotinten, ne tone te celeta, me pas me nje penel aplikoni pudren dhe ne fund fardin per mollezat. Merrni tonalitetin ( me dy ngjyra) qe keni zgjedhur dhe aplikoni me pare ngjyren e erret duke u nisur nga cepi i jashtem dhe duke e sfumuar ne qepalla. Pjesa finale i takon rimelit. Per buzet eshte i mjaftueshem nje shkelqyes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Romantic girl!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Moda, Bukuria dhe Estetika-
Kėrce tek: