Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vetulla perfekte!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Vetulla perfekte!   Wed Dec 09 2009, 23:13Vetullat kane forme natyrale, dhe ta modifikoni totalisht eshte e pamundur, per me teper rrezikoni te prishni linjat e fytyres, keshtuqe vetullat duhet te modelohen dhe te stilohen. Per te pasur proporcionet e duhura per vetullat tuaja duhe te mendoni per linjat guide A, B, C qe tregohen ne figure. Merrni nje laps dhe perdorni cepat ne afersi te hundes. Per piken e jashtme te vetullave laspi duhet te kaloje duke korresponduar me cepin e jashtem te syrit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vetulla perfekte!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Moda, Bukuria dhe Estetika-
Kėrce tek: