Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cfare lekure keni?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Cfare lekure keni?   Wed Dec 09 2009, 23:10
Kremi per fytyren, duhet te zgjedhur ne baze te moshes, karakteristikave te lekures dhe pricnipeve aktive qe permban ai.

Nese jeni 20 vjec, kremi i pershtashem per lekuren tuaj duhet te permbaje keto perberes baze: uje, glicerine, vitamine C dhe filter solar. Pas te 20-ve dhe deri tek 30-t mund te filloni te mendoni per nje aksion per parandalimin e rrudhave. Kremi per lekure 30 vjecare duhet te permbaje acid hialurinik, vitamine E dhe C, duhet te perdorni bashke me kremin edhe serume ultra hidratant i cili ka aksion lifting.

Ne moshen 40 vjecare, lekure fillon te humbas elasticitetin dhe shkelqimin, dhe fillojne te dalin rrudhat e para, prandaj eshte e nevojshme te luani me keto faktore duke pasur nje kujdes te vecante per zonat delikate si rrathet e syve, qafen dhe dekolten. Kremi qe duhet te perdorni duhet te permbaje: acid hialurinik, specifik per te shtrire rrudhat dhe per ti hidratuar ato. Jane te indikuar ato produkte te cilat permbajne ekstrate lulesh, pasi ndihmojne ne rigjenerimin e lekures, duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cfare lekure keni?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Moda, Bukuria dhe Estetika-
Kėrce tek: