ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njė djalė .........

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Njė djalė .........   Sun Dec 06 2009, 19:37

Njė djalė punonte nė supermarket nė sektorin e fruta-perimeve.

Njė klient kėrkon tė blejė gjysmė lakre dhe djali i thotė se nuk mund tė shitet lakra gjysmė, por klienti ngul kėmbė.

Djali detyrohet tė takojė manaxherin e supermarketit dhe i thotė:

-Njė idiot kėrkon tė blejė gjysmė lakre.

Sa mbaron djali fjalėt, kthehet dhe shikon se pas tij ndodhej klienti.

-Dhe ky zotėria kėtu, -shton djali, kėrkon qė tė blejė gjysmėn tjetėr tė lakrės.

Pasi u zgjidh problemi, manaxheri, tė cilit i pėlqeu shkathtėsia e djalit, e pyet kėtė tė fundit:

-Prej nga tė kemi?

-Nga Liverpuli. –pėrgjigjet djali.

-Pse ke ikur nga qyteti yt? –pyet manaxheri.

-Sepse aty, janė ose zuska ose futbollistė. –pėrgjigjet djali.

-Gruaja ime ėshtė nga Liverpuli. – thotė manaxheri

-Sa mirė, po me cilėn skuadėr luan?!... –ia kthen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Njė djalė .........
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Barcoleta-
Kėrce tek: