Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Barcaleta te ndryshme??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:16

Avazi i Nastradinit

Nje here Nastradini po vidhte nje shtepi.
Nje person e pa dhe e pyeti:
-"C'po ben o Nastradin?"
Nastradini duke sharruar celsin tha: "Po i bie violines."
-"Po ku e ke avazin (muziken)?"
-"Avazin do ja degjosh neser"!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:17

More Bir

Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla
e gomerve dhe deshen ta tallnin.
Njeri me i shkathet i thote:
- Ku je o Nastradin, O baba i gomerve.
Pergjigjet Nastradini:
- Po ti mor bir pse paske dale prej stalle?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:17

Nastradini ne Turqi me boren.

Gruaja e Nastradinit i thote Nastradinit se e kishte te vogel mikun.
Nastradini shkon ne Turqi per ta vizituar ne mes te dimrit.
Kur nje dite fillon te bjere bore edeh degjon femijet turq
duke bertitur Ka* Ka*
Nastradini kujton se i thone atij dhe kthehet ne Shqiperi
tere qejf se i kishin thene :Ka*".
Kur shkon ne shtepi ja tregon gruas edhe gruaja i beson se ne
te vertet i ishte ritur ai miku:
- A ka shtepi me qera atje te rrime nja 1 vit?.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:17

A te puth?


Nastradini sheh nje vajze te bukur ne dasem, e pelqen
dhe i afrohet afer:
-A mund te t'ju puthe qofte edhe nje here?
- e pyet vajzen.
-perse jo -pergjigjet vajza -Vetem se do te duhet
te paguash 5000 leke...
Nastradini nxjerr menjehere 5000 lekshen dhe pasi ja jep, ngjitet
pas buzeve te vajzes dhe mbas nje puthje te gjate i thote vajzes:
- Hmmm, nuk me pelqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:17

Nastradini shkencetar


Nastradini megjithese nuk dinte te shkruante dhe te lexonte
merr pjese ne nje koference shkencore
Nje shkencetar, qe ishte ulur aty afer Nastradinit, i bie
ne sy sjellja e tij dhe me nje ton talles pyet:
-Cfare ndryshimi ka ndermjet teje dhe gomarit?
Nastradini ja kthen:
-Ka vetem nje pellembe largesi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:18

Nastradini ne Amerike

Nastradini shkoi ne Amerike dhe takoi nje shoqe.
Por Nastradini nuk dinte anglisht.
Shoqja e vet i thote:
- What's up bejbi?
Nastradini ia ktheu
-Bjebi sat eme. Se sheh burrin 2 metra ne kembe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:18

Nastradini Gjumash


-Nastradin! -e shkundi nje nate gruaja Nastradinin.
-S'te vjen keq qe kam tere naten pa gjume
duke tundur djalin qe qan? Tunde dhe ti njecike,
se fundja, djali s'eshte vetem i imi, eshte edhe i yti.

-Ti tund tenden - i tha Nastradini -gjysmen time lere te qaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:19

Nastradini

Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise.ai shkoi ne xhami dhe e mori deren.roja e pyti:ku po e con deren?
nastradini-ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time do e kthej deren e xhamis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:19

Nastradini dhe mamaja

Nje dite vere mamaja po pastronte shtepine. duke pastruar ajo hedh nga dritaria objekte te vjetra. mer bufen dhe hedh nga dritaria. vjen nastradini me vrap dhe thote: mami mami cfare ndodhi. mami u pergjigj: asgje shpirt, hodha bufen e vjeter. pas 10 minutash mamaja hedh nga dritaria televizorin. vjen nastradini prap me vrap dhe thote: mami cfare ndodhi? asgje zemer hodha televizorin se ishte vjetruar........... pas disa minutash mamaja degjo nje zhurme nga dhoma e nastradinit. Shkon me vrap dhe e pyet nastradin cfare ndodhi?
asgje mami asgje hodha gjyshen se ishte vjeteruar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:19

Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thot? qe nuk e kam. Ne at? kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thot? tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:20

Gruaja e deshperuar, vrapon tek Nastradini:
-Kam lare robat e djalit, por jane zvogeluar, s'do t'i bien me kurre!
Dhe Nastradini:
-Epo laje dhe djalin, qe t'i bien tamom!


***
Nastradini don te bleje 1 Ferrari qe kushtonte 30.000 euro, por kishte vetem 29.999 euro. Kalon nje plake atypari dhe Nastradini:
- A mund t'me jepni 1 euro? Dua te blej 1 Ferrari!
-Ja meri 2 euro, blema 1 dhe mua!-pergjigjet plaka.


***
-Nastradin, sa pika uje ka deti?
-Ndalni gjithe lumenjte, pastaj ua them!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:20

Vajti Nastradini ne treg per te blere veze.
-me falni sa eshte kokrra
-10 lek
-po keto te thyerat
-6 lek
A po mi then nja 30 kokrra?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:21

Ne klasen e Nastradinit, mesuesja fton ne derrasen e zeze nje femije qe te vizatoje nje objekt dhe ta pershkruaj se cfare eshte.

Ngrihet femija i pare, drejtohet per tek derrasa e zeze, dhe ….

.… vizaton nje vije horizontale dhe thote : “ kjo eshte toka”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… vizaton nje drejtkendesh mbi vizen dhe thote: “ kjo eshte nje kuti qe qendron mbi toke”.”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… shton nje figure dhe thote: “kjo eshte nje shtepi e cila ka brenda kutine qe eshte vendosur mbi toke”.
Mesuesja, gjithmone e me e lumtur me fantazine e femijeve e falenderon dhe i thote te ulet ne banken e vet.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… duke vazhduar vizatimin thote: “kjo eshte bora qe shkrin ne shtepine qe ka kutine qe ndodhet mbi toke”.
Mesuesja tani me shume entuziaste per femijet i thote dhe ketij te ulet ne banke pasi e ka falenderuar.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… shton dicka tjeter dhe thote: “ky eshte dielli i cili ka shrire boren e cila ka mbuluar shtepine qe ka kutine e cila ndodhet mbi toke”.
Mesuesja, shume e gezuar e falenderon dhe i thote te ulet ne vendin e vet.
… ne kete pike ngrihet Nastradini dhe, duke u lutur si nje femije i poraslindur i kerkon mesueses te ngrihet ne derrase.

Mesueseja e mesuar me shakate e kripura te tij nuk do qe te pranoje, por duke pare vizatimin e pafajshem te femijeve mendon se Nastradini nuk mund ta prishe ne asnje menyre dhe me qetesine me te madhe e fton te vizatoje mbi derrase.

Nastradini ngrihet dhe ...
… duke perfunduar vizatimin thote: “ky eshte babi im ne pllaken e dushit duke kapur sapunin”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:21

Natradini sheh njė vajzė te bukur ne dasėm, e pėlqen dhe i afrohet afėr:
-A mund tju puth qoftė dhe njeher - e pyet vajzen.
-Pėrse jo - pėrgjigjet vajza - vetėm se do tė pagueni 5000 Lekė.. Cool

Nastradini nxjerr menjeher 5000 mij lekeshshin dhe pasi jajep, ngjitet pas buzeve te vajzes dhe pas njė puthje te gjatė i thot vajzes:
-Hmmm nuk me pėlqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh.... :hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:22

Njė ditė nastradini kishte dalė me 3 shokė 1 frances 1 amerikan dhe 1 gjerman.

Dhe kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe kėshtu bene vajten blene njė avjon dhe filluan qe nga amerika. dhe nxori doren jashtė amerikani dhe tha ky ėshtė vendi tim se sapo e nxora doren preka Ndertesen e Chicagos. e mirė qe e vėrteta kėshtu bėri dhe francezi nxori doren dhe tha kjo ėshtė franca se sa e nxora unė doren preka kullen e ifelit. e mirė kėshtu e bėri dhe gjermani dhe preku murin e berlinit pastaj ishin mbi Shqipėri dhe nastradini kishte blere njė ore te mirė pe floriri dhe e nxori dorene po priste s'po dallonte gjė sepse ishin ne greqi mirė po sa ariti ne sektorin e Shqipėrisė ngriti doren dhe pa qe skishte orėn. dhe i thanė shoket he mo ku ėshtė vendi tėnd. dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA DOREN TAK ME VODHEN OREN"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:22

Njė ditė Nastradini shkon me njė shok pėr gjah dhe gjuajne njė lepur. Shkojne te dy ne shtepine e Nastradinit, e ziejne dhe e hane.
Pas njė jave i vijnė 5 veta Nastradinit ne shtepi dhe i thonė 'Ti do tė na mbash pėr dreke, sepse jemi miqte e atij mikut tėnd me te cilin gjuajtet lepurin te dielen'. Nga halli, detyrohet Nastradini t'i mbaje pėr dreke.
Pas dy javėsh i vijnė 10 veta Nastradinit dhe i thonė 'Ti do tė na mbash pėr dreke, sepse jemi miqte e miqve te mikut tėnd, me te cilin kishe dalė pėr gjah para dy javėsh'.
Atėherė Nastradini ve njė tenxhere me ujė ne zjarr, e ngroh, ua ve pėrpara dhe u thotė:
' Dhe ky ėshtė lengu i lengut te lepurit qe gjuajtem dhe hengrem atė ditė me mikun tim!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:23

Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar njė her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin, Nastradini i bėri ca shenja me duar kadiut, si pėr te treguar njė gjė te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se Nastradini do t'i jepte ndonjė ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde atė qe me premtove!
-Unė s'te premotva gjė, kadi efendi, tė thashė se ke kokė te madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   Sun Dec 06 2009, 19:31

Njėherė hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, pėr te predikuar dhe tha: "Besimtare, a e dini se ca do t'u them?" Ata iu pėrgjigjen: "Jo, nuk e dimė." Atėherė hoxha tha: "Kur ju nuk e dini, atėherė, c'mund t'u flas?" Me kėto fjale, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi nė punėn e vet. Heren tjetėr ai hipi pėrsėri ne faltore dhe u drejtoi te njėjtėn pyetje, njerėzitė iu pėrgjigjen: "E dimė." "Pra, pėrderisa ju e dini, d.m.th. qe s'ėshtė nevoja qe unė t'u flas?" Kėshtu tha dhe pėrsėri u largua. Besimtaret, te habitur, vendosen qe, kur hoxha te hipi prapė ne faltore, t'i pėrgjigjen: "Disa nga ne e dinė, kurse te tjerėt nuk e dinė." Pasi u ngjit pėr here te tretė ne faltore, Nastradini, sipas zakonit, iu drejtua popullit me te njėjtėn pyetje. Pergjigja ishte: "Disa nga ne e dinė, kurse te tjerėt nuk e dinė." Nastradini duke mbajtur seriozitetin, tha me ze te lartė: "E mrekulluesheme! Atėherė, ata qe dinė le tua tregojnė atyre qe nuk e dinė."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcaleta te ndryshme??   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcaleta te ndryshme??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Barcoleta-
Kėrce tek: