Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kryqi i Kuq mbajti trajnim pėr gripin A/H1N1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Kryqi i Kuq mbajti trajnim pėr gripin A/H1N1   Sun Dec 06 2009, 14:54Kryqi i Kuq i Kosovės nė kuadėr tė aktiviteteve pėr vetėdijesimin e popullatės nga gripi A/H1N1, mbajti kėtė fundjavė trajnimin e 120 vullnetarėve tė Kryqit tė Kuq tė Kosovės.
Nė kėtė trajnim u pėrfshinė 26 komuna, duke pėrfshire tė gjitha minoritetet. Trajnimi ėshtė mbajtur nga Dr. Ilir Begolli, ekspert nga Instituti Kombėtar i Shėndetėsisė Publike.

Vullnetarėt e trajnuar gjatė implementimit tė Projektit tė Edukimit Shėndetėsor tė Familjes, do tė bėjnė vetėdijesimin e popullatės pėr mbrojtje nga virusi i gripit A/H1N1.

Pėr kėtė qėllim, Kryqi i Kuq i Kosovės, nė bashkėpunim me IKSHP dhe me pėrkrahjen e Federatės Ndėrkombėtare dhe Komitetit Ndėrkombėtar tė Kryqit tė Kuq, ka botuar 5.000 posterė dhe 20.000 broshura pėr gripin A/H1N1, qė do tė shpėrndahen nė tėrė Kosovėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Kryqi i Kuq mbajti trajnim pėr gripin A/H1N1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: SHTYPI & POLITIKA :: Lajmet nga Kosova-
Kėrce tek: