ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ronaldo pėrjashtohet me karton tė kuq nė fitoren e Realit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Ronaldo pėrjashtohet me karton tė kuq nė fitoren e Realit   Sun Dec 06 2009, 14:21Real Madridi ka shėnuar fitore me rezultat 4-2 nė takimin e zhvilluar nė Santiago Bernabeu kundėr Almerias.
Sergio Ramos kaloi Mbretėrit nė epėrsi pas njė krosimi tė Cristiano Ronaldos (31’), dhe me epėrsi minimale tė vendasve pėrfundoi pjesa e parė.

Nė pjesėn e dytė, mysafirėt arritėn ta barazojnė rezultatin me anė tė Sorianos (58’).

Vetėm katėr minuta pasi shėnuan golin e parė, mysafirėt madje krijuan edhe avantazh, ndėrsa realizues ishte Kalu Uche (62’). Por ky gol vetėm sa i nevrikosi vendasit.

Gonzalo Higuain barazoi rezultatin (73’), ndėrsa pas njė penalltie tė humbur nga Cristiano Ronaldo (82’), Karim Benzema ktheu sėrish avantazhin e Los Blancos (83’).

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, vendosi rezultatin pėrfundimtar tė ndeshjes nė minutėn 84, mirėpo pas dy kartonėve tė verdhė tė njėpasnjėshėm, ai u pėrjashtua nga ndeshja (89’). /
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Ronaldo pėrjashtohet me karton tė kuq nė fitoren e Realit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Sporti :: Sporti botėrorė-
Kėrce tek: