ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Humbja e tretė e Chelseat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Humbja e tretė e Chelseat   Sun Dec 06 2009, 14:18Ndeshja kryesore e javės sė 15-tė nė Ligėn Premier ėshtė zhvilluar tė shtunėn nė stadiumin e qytetit tė Manēesterit, ndėrmjet Manchester Cityt dhe Chelseat.
‘Pasanikėt’ kanė arritur t’ua shkaktojnė humbjen e tretė tė sezonit Bluve, tė cilėt i kanė mposhtur me rezultat 2-1.

Tė parėt kaluan nė epėrsi mysafirėt, kur sulmuesi i Cityt, Emmanuel Adebayor, gaboi portėn (8’).

Mirėpo, i njėjti lojtar pėrmirėsoi gabimin e tij nė minutėn e 37-tė duke barazuar rezultatin nė 1-1, dhe me kėtė rezultat skuadrat shkuan nė pushim.

Nė pjesėn e dytė, vendasit kaluan nė epėrsi me njė gol tė shėnuar nga Carlos Tevez, i cili e mposhti portierin Cech nga gjuajtja e lirė.

Ky gol rezultoi tė ishte goli i fitores pėr ‘pasanikėt’, pasi qė mysafirėt nuk arritėn ta barazonin rezultatin as nga penalltia, kur Franck Lampard dėshtoi tė shėnonte nga njėmbėdhjetė metra (83’).

Me kėtė fitore, City ngjitet nė pozitėn e gjashtė duke e zhvendosur Liverpoolin nė tė shtatėn, ndėrsa Chelsea tash ėshtė vetėm dy pikė para Manchester Unitedit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Humbja e tretė e Chelseat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Sporti :: Sporti botėrorė-
Kėrce tek: