Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Milani mposht Sampdorian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Milani mposht Sampdorian   Sun Dec 06 2009, 14:17



Skuadra e Milanit ka shėnuar fitore bindėse pėrballė Sampdorias duke mposhtur nė San Siro me rezultat 3-0.
Rossonerėt arritėn qė brenda 24 minutash tė shėnojnė tre gola dhe kėshtu e fituan ndeshjen qė nė pjesėn e parė.

Me tė filluar takimi (2’), Marco Borriello shfrytėzoi njė krosim tė Ronaldinhos pėr tė mposhtur portierin Castellazzi.

Nė minutėn e 21-tė, mesfushori holandez Clarence Seedorf dyfishoi rezultatin ndėrsa sėrish asistues ishte Ronaldinho.

Tre minuta mė pas (24’), Alexandre Pato depėrtoi nė gjashtėmbėdhjetėmetėrsh pėr ta vulosur ndeshjen duke shėnuar golin e tretė tė Milanit.

Me tri pikėt e reja, Milani gjendet vetėm katėr prapa liderit Inter, dhe pret gabimin e kampionit nė pėrballjen e tė shtunės ndaj Juventusit, ashtu qė tė ngushtojė diferencėn e pikėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Milani mposht Sampdorian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Sporti :: Sporti botėrorė-
Kėrce tek: