Mirë Se Vini Në Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votë : 0
Pikët : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT.   Sun Dec 06 2009, 00:17

Veprimi mè i bukur i dashurisè qè mund tè ndèrmerni nuk èshtè veprimi i
parashèrbimit tè tè tjerève.Kur i ndihmoni dhe shèrbeni dikuj,juve e
mbèshtetni,e ngushèlloni,i ofroni lehtèsim dhe
mbèshtetje...megjithatè,kur do ta shikoni nè bukurinè dhe mirèsinè e
brendshme origjinale tè tij,ju e transfromoni dhe pèrsèri e
krijoni...pra,largèsia krijon nji lèmsh shpesh tè èmbèl..e shpesh
lèmshin e mbushni me xhelozi...largèsia ashte e aftè pèr shumcka...ju
nganjiherè mendoni gjatè....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe
shpesh thoni "s'duroj dot mè"...

krijoni shpesh mendime tè
kota...pèr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbèn? me kan rri?ku prehet?ku
buzèqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lèmshi sa vin e mè shumè
sillet e mbèshtillet...

Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e
humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese.
Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje
arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te
doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta
diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj,
ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ç'bote te re do te zbuloje
ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin
gjithmone. Dhe ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...

Tani
pèrpiquni qè atè njeri ta kujtoni si herèn e parè..pa lejuar tek ju tè
ndikojnè pèrvojat qè pèr ta ndèrkohè i keni fituar,qoftè tè mira apo tè
kèqija.pèrpiquni ti gjeni edhe ato gjèra qè mbase i keniharuar pèr
shkak tè afèrsisè me tè...sepse afèrsia lind
zakon...lodhje...shkurtpamèsi...mèrzitje...pra gjèrat nuk janè tè
freskèta...ndèrsa nga largèsia ju pas largimit i freskoni dhe mè shumè
dhepse ndjeni mungesè e dhimbje pèr tè...

LARGESIA MUND TE VRET
SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume
gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo
dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte
kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te
njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them
ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te
jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka dicka
me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe
rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte
dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk
me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar
se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere Gjumi
duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar
se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mirë Se Vini Në Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kërce tek: