Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa keq po te mos ishim takuar kurre

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Sa keq po te mos ishim takuar kurre   Sun Dec 06 2009, 00:14

Sa keq po te mos ishim takuar kurre
do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia.

Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende, brishtesine mekatare qe shtrengon fort.
Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet....
Desh gabova me ty perpak
nuk e di pse...
me vinte te terhiqesha
pastaj thashe: kjo
Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere
Nuk dua ta humb
Dua ta fitoj

Gjendesha ne nje kryqezim
te perbere prej mekatit dhe pritjes
isha vetem ne nje moment mendimi................
Thashe me vete me pas: Une e kam gjetur ate qe me pelqen
Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty
isha e pafuqishme ta beja...
sepse realisht provova veten... pra ti je shume i pranishem dhe shume i forte ne shpirtin tim

Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit....

Prandaj dhe u bera xheloze.....
Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shume se sa me mua... sepse keshtu me ndodh ne kembim

Ty te kam shpirt
Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti!!!

Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke........
Ti me the se jam cmendurisht e cmendur....
dhe une te dua cmendurisht
une dua te jem e kycur atje pergjithmone...
jam egoiste!!!
Ti je gjeja me e dukshme
shkelqimi yt shume me verbon ndonjehere...
Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty.....do ushqehesha mbi gjoksin tend
do vdisja
do vdisja duke menduar per ty.......
Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim
aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka....
Nuk
do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe, ti je perfekti, ai qe une
kam enderruar, enderroj, ti je mekati im i lindur, mekati pa te cilin
nuk do jetoja dot.....
Nuk e di pse me frymezon kaq..... ke sjelle ngjyren ne jeten time
Je gjeja qe me kenaq me shume, me defren, me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex....
Ndonjehere je shume shume i sinqerte me mua... tejkalon limitin.....
Me terbon xhelozia...............
Me pelqen cdo sekonde e me shume....
Mos mendo se do me plagosesh... mendo se une jam plaga dhe ti me sheron...........

Rikthehem tek ti: Ti je magjia vete zemra ime...

Nese
ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli... pasi kam kohe qe
jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj.....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa keq po te mos ishim takuar kurre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: