Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Leter e nje te panjohure???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Leter e nje te panjohure???   Sun Dec 06 2009, 00:08Copez e thyer qe mundohem te arnohem. Te tjere qe thyhen mundohen t'i
ngrene the t'i "njigjisin" copezat e mia, por une vazhdoj te jem e
thyer. "Arni"qe jepni ju s'eshte ngjyra ime .
S'e shikoni qe eshte blu... i kuq... i zi?
...Sot jam nje vazo. Jam qelq pa ngjyre...
Kam shume vizatime te verdha , te kuqe , blu...
Jam nje pikture...Sfondi im eshte gri. Nuk arrij te dal nga ai. Po korniza?! S'e di.
Familja , shoqeria...Nje penel ne nje dore te padukshme.
Sot ngjyrat e mia jane rrjetat e nje merimange. Sdua qe fshesa juaj te
prishe qetesine e ekzistences sime. Pse u dashka qe une te jem karremi
ne rrjeten e merimanges?
A s'mund te jem ajo qe thur rrjeten megjithe brishtesine e saj?
S'dua te ma prishni. Jam une. Eshte jeta ime...
Eshte vjeshte,. Jam gjethja ngjyre kafe qe bie ne trotuarin e ftohte gri. Hapa indiferente ecin...
Mos! Ti po me shkel...Po shkel dashurine me te cilen vjeshta me hodhi
ne hapesirat pa ngjyra. E une perseri jam ngjyre kafe, e verdhe,
portokalli...
Jam hija e vetes pas te ciles zvarritem cdo dite. Kam humbur vertet shume...Kam fituar shume perseri.
Gjunjezohem para vetes sime. Jam nje vazo e thyer, rrjeta e merimanges, argjili i papunuar, gjethet ne hapesire...
Jam zogu qe akoma ecen me hapa te pasigurte dhe fluturimi eshte enderr.
Jam brenda dashurise... E di!
Valle copezat e mia a do te me ndihmoni t'i ngjes nje dite, pa i ngjyrosur...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Leter e nje te panjohure???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: