ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ty, qė ma ndale buzėqeshjen!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 36
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Ty, qė ma ndale buzėqeshjen!   Sun Dec 06 2009, 00:07


Rrezet e diellit kishin dėpėrtuar nė dhomėn time,nė zemrėn time,dhe si
mundoheshin tė mė zgjonin nga GJumi i rėnd,shumė i rėndė qė mė kishin
mbėshtjellė trupin tim tė lodhur me njė ėndėrr tė bukur.Ishte ėndrra
ajo qė mė kishte lidhur dhe s'mė linte tė zgjohesha.Disi mundohesha tė
ta shihnja fytyrėn,por kot.Vetėm zėrin tėnd tė shtjerrė e dėgjoja nga
larg.Tė ndiqja hap pas hapi dhe mundohesha tė tė thosha diē qė kurrė
nuk e kisha menduar,por....Dhe,edhe nė ėnderr ishte largėsia qė na
ndante e fjalėt qė i kisha thėnė,por ti nuk i kuptove kurre.....zemera
ime.

Ndoshta edhe kurrė s'do t'i kuptosh?!Ndoshta e kupton dashurinė qė kam pėr ty,por bėhesh kinse nuk kupton!
Jam ai,i cili nuk mund ta pranoj mė askė nė zemrėn time,nė shpirtin
timė tė ēilter.A thua do tė pendohesh?Athua do ta largosh vetėm pėr njė
ēast krenarin tėnde egoiste?Pse hamendesh?Kishte momente kur sytė
flisnin.Nė sytė e tu shihja shumcka.Tė kujtohet kur me orė tė tėra
bisedonim?Tė kujtohet kur me thoshe se me dashuron shumė?Apo mos vallė
vetėm fjalė boshe,apo mos vallė e kishe nga dhembshuria e keqardhja qė
isha e smuer?
Dhe,dielli ishte ai,i cili mė zgjoi nga ėndrra qė nuk mė linte tė
shkėputėsha dot.Dhe, e lodhur, e molisur se nuk ishe pranė,ndėrmjet
asaj se diē dua,por sikur nuk di as vetė ēka.....e tash,tė kaluarėn e
ka mbeshtjellė pluhuri i harreses.E nė mua kanė mbetur vetėm
kujtimet.Kujtimet qė nuk shlyhen dot!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ty, qė ma ndale buzėqeshjen!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: