Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Me Pelqen.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Me Pelqen.....   Sun Dec 06 2009, 00:06

Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.

Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma ēarēafeve te krevatit tone.

Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaēurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.

Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish GJumin

Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe
me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur
mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe
gjithēka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne
te dy dhe te harrojme ēdo gje qe nuk eshte une dhe ti.

Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.

Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te
tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te
peshperis "te dua", duke ndaluar ne ēdo rrokje, duke u kenaqur me ēdo
germe, duke intentuar qe ēdo tingull te mbushi me dashuri ēdo skute te
shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia
dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet
te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija
te rridhnin vetem.

Me pelqen te te shikoj kur fle zemer me pelqen shume.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Me Pelqen.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: