ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njė ēastė malli ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 36
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Njė ēastė malli ...   Sun Dec 06 2009, 00:04

Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty
sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i
kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė
beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė
errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė
dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej
veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė
dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri
akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn,
ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej
dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin,
gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo
tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė
mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.

Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė
keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē
ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė,
atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn
tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!

Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem
dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien
rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga
ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė
shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se
tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata
sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek
ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi
prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do
pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT
QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė
je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e
duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė
ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te
shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.

I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam
lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem
mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi
vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do
ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta
shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njė ēastė malli ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: