Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa shume mendime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Sa shume mendime   Sun Dec 06 2009, 00:03

Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.

Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt.
Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe
ikur kurre.

Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siē dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.

Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?

Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te
ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithēka
me zemer.

Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha
ne krahun tend, te te thosha qe je shume e rendesisheme per mua dhe qe
te dashuroj tmerresisht.

E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.

Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje
dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj
dhe sot po e shkruaj kete leter.

Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te
dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap
nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.

Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.

Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne
syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja
ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do
ndihesha e lumtur.

Nqse e lexon kete leter , do ta shohesh se ēdo fjale e shkruar ne te
eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(mgjthese e di qe nuk
ke per ta lexuar kurre).

Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa shume mendime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: