Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri   Sun Dec 06 2009, 00:02

TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti
gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te
shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te
do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti
je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me
rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te
kem edhe nje her afer vehtes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur
ndegjoja dhe po ata tinguj me than ti nuk do te jesh e imja dhe po ai
tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te
zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe
gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne
shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn
para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt
me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri
qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te
jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate
vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet
e tua te embla vetem edhe nje here e ateher edhe po te vdes do vdisja
me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin
e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then me fal,e dija qe me
doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me
nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,ame takon tashme mua?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: