Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Monotoni.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Monotoni.   Sun Dec 06 2009, 00:00

Ngrihesh pa deshire,endesh e gjerat ste kane kuptim.

Ha,fle,zgjohesh,qan e prape i njejti rit.Ti vazhdon jeton.I sillesh
ketij rrethi cikel i mbyllur,te duket vetja kot tek u vjen verdalle te
njejtave ngjarje.

Ndalesh dhe sheh vendin qe ke zene.......gabimisht!

Ti,nje trup qe nuk leviz,ke ndalur diku,por s'mund te qendrosh gjate,nuk mundesh.

Te debojne...

U ngjita drejt ne maje te lumturise por sa shpejt u rrezova,aq sa mu duk nje vegim.Te kem qene valle ne enderr?

Njeriu smund te eci gjate ne lumturi sepse rreshqet.Me duket sesa me
shume ecim,provojme te ngjitemi lart aq me i madh eshte rreziku i
rrezimit e frikes per te mos u ngritur me.

Lumturia e ardhur nga nje mashkull eshte me e mundimshmja per tu rrezuar.Por me e enderruara sa jeteshkurter dhe zhgenjyese.

A thua ne vete jemi te prirur drejt rrezimit?

Do ti ruaj te gjitha kujtimet,rrahjet e zemres prane tij,do ti ruaj
mesazhet,fjalet e embla,driten qe i shihej ne sy.Do ta ruaj ne shpirtin
tim te mire edhe pse kurre nuk u be i imi...

Do ti ruaj takimet e pakta,puthjet,netet e zjarrta dhe pasionin per te.Do ti ruaj te gjitha po nuk do te kerkoj ta shoh me..

Ndaj njeriu eshte i prirur drejt rrezimit dhe ndaj ai smund te ece dot gjate drejt lumturise se rreshqitur!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Monotoni.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: