Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa mall kam sot per ty... ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Sa mall kam sot per ty... ?   Sat Dec 05 2009, 23:57

Te kerkova atje ku gjithmone te gjeja, por sot nuk ishe!

Shfletoj ne te kaluaren, e atje jane syte e tu, me te shkelqyer se vete drita,

shoh ty...

Oh sa po me dridhet zemra, sa po me renkon shpirti!

Sa mall kam sot per ty...

Ashtu si shiu qe bie jashte dritares time, i perzier me deboren,

ashtu kjo mendja ime, e turbulluar mes ndjenjes e llogjikes.

Ndjej se po mbytem ne lot, kerkoj qe patjeter diku te kapem,

Perse nuk je, ose, perse Je?... Nuk e kuptoj?

Ti me nuk je, por copez e zemres me je bere, grimce shpirti qe merr fryme,

perbindesh qe po shkaterron universin tim...

Jam betuar fjale te tilla me mos te t'them, sepse sa me shume po te ndjek, aq me shume nga un po vrapon...

Hapu toke, sa here te thashe te hapesh? Hapu e merrem,

nuk dua te jetoj, as e gjallė e as e vdekur,

sepse sot kam shume mall e po Vuaj, e mallin tim nuk di si ta shuaj...!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sa mall kam sot per ty... ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: