Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 UNE, VJESHTA E NDOSHTA dhe TI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: UNE, VJESHTA E NDOSHTA dhe TI   Sat Dec 05 2009, 23:45Letargjia e rradhes nis me dilemen e ekzistences tende, i panjohuri im
i shtrenjte. Flene te qeta enderrat e brishta, mbuluar me gezofin e
bute te qetesise, flene te patrazuara nga demonet gjumeprishes, prehesh
dhe ti.

Me shoqerojne besnikerisht syte e kureshtareve kalimtare. Nje i huaj
shet perla fallso me cmime te ekzagjeruara, ne cepin perballe Edhe nje
vere pa ty. Ne dantellat e pemeve vjeshta qendis gjurmet e ngrohtesise
se fundit, kerkoj pa pushim fytyren e njohur mes kalimtaresh te huaj.
Vdesin me dhimbje dhe klithma kercitjesh te mekura gjethet nen shkelje,
vdesin te ngrira perpelitjet e mia vjeshtore per te te gjetur, i
panjohuri im fisnik. Kalitur ne enderrime ngjethese, ti ekziston
gjithekund, pervec se ketu me mua.

Iluzion apo fantazi?

Ndoshta thjeshte mosekzistence

Lapidar i nje shpirti te bardhe

Ti fli i paprekur ne cerdhet e nje ndjenje qe ste largon dot, se endrrat do te ti ruaj une, ti dileme e ideales.

Syte e kureshtareve mbeten te vetmit shoqerues ne rruget e vjeshtes.
Nje i huaj shet pikturat e kopjuara te nje artisti, dhe mbi te bie bore
Mbeta vetem edhe kete dimer.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
UNE, VJESHTA E NDOSHTA dhe TI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: