Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nata sonte e vetmuar???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Nata sonte e vetmuar???   Sat Dec 05 2009, 23:40Nata sonte e vetmuar... po sa ngjaj un me dashurine time, po....Kjo
province ne skaj te rajonit e mbuluar me re, te keput shpirtin, nuk te
jep shpres per asgje, pa gjalleri...
Edhe nates sonte i mungojn
shoqeruesit...henen mbase e ka larguar vet, te mos jet deshmitar i
mekateve qe po behen, e yjet.. ato ka koh qe nuk i shoh.....
Provova
te dal nga kjo dhome, te dal e te mar fryme lirshem, ngase dhoma e
rethuar me pelhure qe e kam endur qe prej viteve, ka mare nje hije te
tmershme...eshte e qendisur shum, ska vend me........Por, edhe nata
jashte nuk te del sonte ne ndihme, jo......dhe vendosa ti refehem
letres e lapsit......Por dora sikur nuk don me torturime, eshte lodhur
e gjora......as edhe lapsi nuk don te filloj, mbase nuk don te jete
afer asaj qe i ben keq......po as letra nuk hapet!!! sa cudi sonte, po
edhe kjo nuk e duron dot me lageshtine......me tej vazhdova te ndez
driten, por as ajo nuk ben me, eshte lodhur duke me pare ne ket
gjendje...po edhe ka te drejte.......Me ne fund me mbeti serish nata,
edhe pse eshte e eger sonte....po e eger apo e but vetem ajo e din
mallin qe me djek me nxehtesin e vullkanit....vetem ajo me bisedon pa
mos folur...vetem ajo degjon elegjin time pa nota...vetem ajo lexon
vargjet e mia pa mos i thurur ....por edhe kjo do ike...do ik, po....se
do vi agimi...po agimi...po e pres ate me mire mbase ti afer meje nuk je .....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: Nata sonte e vetmuar???   Sat Dec 05 2009, 23:40

Buzet e mia kane shijen e kripes,se shume per ty kam derdhur lot...
Melankolia dhe ndjenja e frikes jane shoket me besnik ne botė...
Mysafirėt do te vijne,dhembjen time s'do ta dijne,e di...
Edhe sa dite jete ka mbet,dashuri edhe sa orė ne teatrin tim pa vizitor???
Jam
mesuar te buzeqesh,dhe fustan te bukur te vesh,me grim te
shkelqyer,nese duhet do t'vallzoj me kete kenge qe e kendoj me zemer te
thyer...
Ne kete drame te dashurisė,ne rolin e lumturisė JAM AKTORE E PERKRYER!!!

Nenshkrimi im eshte fjala e lenduar,jeta vec durim e pritje...
Nuk ka ēmim kur drama te kete mbaruar,as perulje as duartrokitje...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nata sonte e vetmuar???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: