Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sonte..hena shkelqen.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Sonte..hena shkelqen.   Sat Dec 05 2009, 23:38

Sonte..hena
shkelqen..hijet perreth sikur duan ta mbulojne..por, sonte jo…sonte ajo
shendrit si nusja para dhendrit…sonte ngrihet larte ne qiellin me te
kthjellet…atje ku nuk arin dot qenie e gjalle…atje, larg ne
pafundsi..ne qetesin shurdhuese te kozmozit…le te qendroj sa me larg,
te mos munden ti prekin kujtimet dhe te fshehtat qe i’a dhurova asaj…le
te mi ruaj kujtimet, qe kur te dua te c’mallem me to, te jen te
pastra…te pastra te jene si loti i pare i femijesqe nxjer nga syte,
mbase nga gezimi qe ka ardhur ne kete bote, apo hidherimi…ne kete bote
renkimesh e gezimesh…
Hene…sonte mi shfaq kujtimet si kurr me
pare…sonte, dua ta ndjej si dikur…sonte, nuk dua ta dij se
mungon…sonte, me kujtimet e mia do e ringjalli perseri te
pavdekurin…sonte, nuk dua te di per mallet qe ndjejne zemrat…sonte le
te flasin vetem kujtimet…le ta bejn naten te mahnitshme…sonte, dua te
vallezoj me ritmin e endrave, te kendoj me notat e kujtimeve, e te thur
vargje vetem me shkronajt e ati emri x… sonte, gjithcka do me ngjan ne
vuajtje, perpos zhurmes qe do me sjellin valet e kujtimeve…sonte, dua
te dehem se piri, te lodhem e te lodhem se vallzuari me iluzionet, te
cilat me mbajne mbase edhe do dite ne jete, nga te cilat motivohem te
shkruaj dy vargje, qofshin edhe te fundit, qe ndoshta nuk do I lexon
kurr…sonte, kete nate vjeshte do e kthej ne at nate vere..sonte, do jem
kryesorja ne cmendurite e te mallkuarve..vetem sonte…pastaj le te ndodh
cte ndoh..por sonte jo ..

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sonte..hena shkelqen.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: