Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Me Ty......

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Me Ty......   Sat Dec 05 2009, 23:37

Me Ty..
Askush nuk ka gjuhe me fol per ty si gjuha ime,dhe askujte nuk kishe
dite ti me i tregu me syte e tu te perlotur se heshtja eshte aq
kriminale kur zemra ndjen shume zjarre shume fjale te pa thana shume
dashurie me lane pas vdekjes.Ne syte e tu te lotume une do ta qeli
gongjen e buzqeshjes tende,dhe nuk do ta le trendafilin tende pa
ere,pa miqe,pa shoke e me zemer te dashurume!E nata me klithje e
gjama e gropone nje emere pa pergjegjje nje emere qe e therras vetem
une vetem zani ime i kallun!E une paskam dashte me ja fale vetes
kengen qe nuk e paskam dituir,sepse pikllimit fisnik i kam borgje
lotin!Kur te shkoje te heshtja e fjales sime qe do te jete e larget
sa shikimi ime une as ateher nuk deshiroj ti harroj ngjyret e
gjetheve ne pranver sepse ajo eshte deshimja me e madhja e syve te
mij e peshperitjeve te mija!Sot jam ne pikllim e neser askush ska
per te bindur ty se je kaq larg meje,bile kujtimin e ardhmeris te
mallit dhe te dhembjes qe kame,ti nuk ke me marre me vete?Nje pjese
e zemres ka me te rrahe bashke me zemren time,ne gjite e ngurte te
vetmis time,dhe kurr ndoshta nuk do te harroj se ty te takova tue
kerku veten time,duarte e mija,bredhjet,endrrimet,ne kete toke ku
lulja nuk do te qel per ne ,e dij se dhembja do te jete e madhe dhe
do tme djeg shume dhe kurr sdo te harroj!!!
Ne netet e vetmuara une me mendjen time ,
endrroj te behem zoge te fluturoj,
shtepij ne shtepij deri sa te gjej ty,
mirpo keto mendime do tme mbesin vetem deshira,
ty ndoshta nuk do te shohe kurre,
ne kujtese do tme mbeten vetem syte e tu te perlotur

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Me Ty......
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: