Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Me kujto!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Me kujto!   Sat Dec 05 2009, 23:34A do te pytesh ndonje here kur bije shi a' loton qelli a po engjujt qajn?
A do te shikosh ndonje here yjet dhe mendosh a jan ato meteore qe digjen a po flaka e zemres time?
A do te pytesh duke shetit kaltersin e detit me sy ,a do te mendosh ndanjeher ndoshta se ajo asht malli ne shpirtin tim?
Jo te lutem mos u pyt dhe mos mendo,mos kalo kohen duke kerkuar pergjigjet cilat akoma nuk i gjetme.
Jo
mos urej shiun se aj shi nuk asht!Ato jan lotet qe ne tok pikojn nga
syt e engjujve te dashuris,si kur se vetem ato me kuptojn,si kur se ato
per mu lotojn,si kur se edhe ato te dashurojn.
Duan te jen pran dhe
vetem me ty ,duan te jen duke i prekur dora jote por nuk guxojn ta
pranojn qe ato jan vetem iluzjone prandaj lotojn!
Mos shiko yjet dhe mos i numro se ato nuk numrohen,ato jan zjari dhe flaka e
zemres time.Digjen... digjen dhe shendrisin diku nalt duke percjellur te
vetmuart,qendrojn ne shkelzimin e tyre duke dhuruar lumturi te
dashuruarve.Mos i numro te lutem se pse nga xhdo shikim i yti zjari dhe
flaka kulminon.
Dhe kur te jesh mbi kaltersin e detit,shiko,shiko dhe e shef se ajo asht
malli ne shpirtit tim.Shiko dhe ke me pa se ajo asht qendresa e nji shpirtit
qe jeton per dashurin dhe lumturin tende...shiko se aty dote shifsh se vetem lumturija jote asht knaqesija e ati shpirt!
Diku
ne ato thelcinat e ati uj doti hidhsh dhe letrat dhe fjalet e mija,diku
thel ku ma askush zdo ti gjeje,diku ku askush mbas teje zdoti lexoje
dhe nigjoje!
Athere me kujto,me kujto kur qelli pikon lot,me kujto
kur meteoret digjen!Me kujto kur valet e detit perputhen per mure te
kalas,me kujto kur ta shikosh kaltersin e ujit paster,me kujto,,,me
kujto dhe vetem nje buz qeshje ma dhuro!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Me kujto!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: