Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lumturia me e madhe esht kur jam me ty?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Lumturia me e madhe esht kur jam me ty?   Sat Dec 05 2009, 23:32


Lumturia me e madhe esht kur jam me ty,
Oret jan shum te shkurtera kur jemi bashk une dhe ti
ahhh sa te lumtur do te jemi se bashku deri ne perjetesi,
E di qe zoti met vertet me ka krijuar vetem per ty,
E di qe edhe ti je krijuar per mua spese me se shumti nga dashuriqkat e tua ti me don mua,
E tash dashuriqkat e tua jan te kaluara dhe te harruara se tash me dashuron vetem e vetem mua,
Andaj te lus:
Mos u largo se vetem ty te kam
Mos me le se vetem i yti jam
Mos ik se vdes pa ty
Mose me bej te lotoj se do te shtjerrem per ty
Mos me tradhto se nuk e meritoj
Mos me lendo spese do ta lendosh njeriun qe me gjith zemer te don
Mos e plagos nje zemer te pa faj dhe shum te dashuruar, Se te denon i madhi zot qe te ke krijuar. MOS LENDONI ZEMERA..
***********************************************************************
Largimi yt i
hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi
sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk
besoj. Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me
shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne
sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa
lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje
dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund
kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te
mbetesh ne zemren time edhe pse ike pa thene lamtumir. Me shpirt te
venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si
neser une e perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne
dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se
bashku. Mungesa jote ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di
se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua
edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por
kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne
shpirt vetem i yti e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se
bashku... edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave
tjera, nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua. E
une qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me
pate mesur. Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri
per te mos u bashkuar asnjhere?! Eshte e vetrtet se ndjej mungesen
tende thell ne shpirtin tim, por, dije se ti nuk ishe ai qe duhej te
jete pran meje edhe ne castet me te veshtira. E di se te humba, por...
E ndegjoj ende zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se
une te dua, por tash te lutem te pakten me le te qete. Ajo dite ishte
me e bukur per ne por...ishte edhe takimi yne i fundit. Shkove pa me
pershendetur, ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje
misterioze. Une as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave
te mija. Eshte e mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh
thjesht ashtu pa me treguar as nje fjale. Po te lutem edhe une kam
jeten time, di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt. ..... te kujtohet
valle kur me thoje se se une jam vajza e jetes tende, me pate thene se
ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lumturia me e madhe esht kur jam me ty?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: