Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nje lot rreshqiti nga syt e mi...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Nje lot rreshqiti nga syt e mi...   Sat Dec 05 2009, 23:26

Nje lot rreshqiti nga syt e mi...
Nje nate zemra mu thye...
Ate nate mbeta ne nje vend i ngrire, kur e kuptova qe ma bere me tradheti...
Atehere zemra ime s`kishte me shprese...
Atehere endrrat per mua kishin vdekur.. .

Shprsesova shume, besova shume e tash e kuptova, qe ne njeriun e gabuar qenkam dashuruar.

Ti
se meritove dashurine e respektin qe te dhurova, nuk i meritove puthjet
e mija, lotet qe rrjedhnin pa pushim kur ti vec qeshje ne telefon me
njrezit e tu dhe ishe e gezuar qe me ne fund u ndave nga une.

Nuk e meritove te pakten nje fjal te mire te te thoja...

Ti e ke zemren qe ta kam fale....

Ti per mua ishe engjull, ishe drita e syve te mi ishe endrra ime...

Mbi te gjitha ishe vet endrra ime.

Ku pa pritmas zemren ma theve lumturine ma more fjalen te dua nga une e largove...

Nuk deshe me asgje me dite per mua, kur te pyesnin shoqerija per mu u thoje qe ajo kohe shkoi dhe nuk dua as ta kujtoj.

Ne rregull shume ka rendesi qe e tregove veten se kush je taman,me le me lot ne sy dhe u largove me gezim ne vetvete.

Bravo te qofte e tregove veten, se sa ti me paske dashur mua vertete.

Me
lot ne sy po te them lamtumire edhe pse shume te kam dashte, por
s`kisha me cka te bej,sepse ti nuk je ajo, qe ishe ne zemren time ,ti
sot je dikush tjeter.

Rreziku im qe paskem qene i pafat me ty ne kete jete.
Une vec mallkoj veten qe u dashurova ne njeriun qe ma shkatrroj jeten...

Lamtumire...

Rruget
tona ,ketu u ndane ne jete,per te vazhduar secili ne jeten e tij dhe ne
rrugen e tij ,qe vete do ta zgjedh ,sipas asaj qe dua une.

Dhe
me perpara duhet te mendoj dhe te mendoj, qe mos te bije perseri ne nje
njeri te pashpirte ,ne nje njeri qe tallet me dashurine dhe kerkon te
marrre e te rrembeje cdo gje nga une e pastaj te me leje ne mesin e
kater rrugeve ketu ne mergimin e vetmuar...

Dije mire se Zoti
eshte i madh dhe cdo njeri qe kerkon ndihmen e tij qe me shpirt ai ka
dhene te gjithe kohen i ka dhene jete nga jeta e tij ,dashurise,qe ajo
te jetoje e parster si qelibari dhe kur tradhetohet nga tjerakush te
marre mallkimin dhe denimin e te madhit Zot.
dhe jete e tij
mbaresi kurre nuk do te kete,sepse ka luajtur me dashurine e tij,me ate
dashuri ku e ka vulosur ne shtepine e Zotit dhe i ka dhene besen,qe do
te jete me te per te gjithe jeten.

Ai njeri qe shkele besen e
Zotit do te marre denimin e tij te merituar.Dhe nuk do te jete e larget
dita,kur do te kerkoje meshire dhe falje,por qe ajo nuk do te ndolle me
asnjehere.Te tadhesh me dashurine eshte krim.Pabesia e tradheta denohen
nga gjithkush qe eshte njeri ne shpirt e ne zemer.
Vetem aty ku hyn djalli nuk ka cfare ben Zoti dhe robi i tij.
Djalli hyn ne trupin e njeriut dhe e komandon ate si te doje ai.
Dhe
vertete jetojme ne kohen e djajve,ata jane ketu ne mesin tone,ne per
dite flasim me ta,na shtihen si engjuj,te urte e te bute,ndaj o njeri i
mire kujdes dhe ti,mos te gjeje e njejta gje si mua,se un e me djallin
paskam pas jetuar.
Mendoja se ishte njeri dhe e dashuroja si i marre dhe per ate dashuri sakrifikova cdo gje dhe ja tani ku jam...

Por
do te lind dielli nje dite dhe rreze e tij do te me ngrohe dhe mua dhe
shpirtin tim,te sfilitur e dermuar nga nje dimer me shi i bubullime.
Koha
e bukur dhe me diell po afron.Une e ndjej,une e shoh,ajo eshte ne
pragun e portes,ne pragun e dritares.Me busqesh dhe me thote eja,ja ku
jam,une jam dielli qe do te ngrohe ate shpirte te trazuar nga djalli.

E
di se je njeri i mire dhe jeta ty do te afroje shume mundesi dhe shume
dashuri,per vete sakrificen tende,qe ke dhene shume dashuri
,respekt,besnikeri dhe burreri,gje qe nuk tu kthye asnjehere.
Ndaj
o njeri i mire,bej pak durim,se shpejt jete e jotja do te shendrite dhe
drite e saj do te shkaterroje djallin,qe desh te te shkaterroje jete.

Mos u doezo,mos u ligeshto,ec perpara e mos ndalo...

Lamtumire...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nje lot rreshqiti nga syt e mi...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: