Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 KQZ certifikon zgjedhjet pėr kryetarė tė komunave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: KQZ certifikon zgjedhjet pėr kryetarė tė komunave   Sat Dec 05 2009, 14:20
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nė pajtim me autorizimet qė ka sipas ligjeve nė fuqi, tė premten ka certifikuar rezultatet pėrfundimtare tė zgjedhjeve lokale tė 15 nėntorit pėr kryetarė tė komunave.
Nė pikėn I tė vendimit thuhet se, pas pėrfundimit tė tė gjitha procedurave nė vendvotime dhe nė Qendrėn e Numėrimit dhe Rezultateve si dhe kur tė gjitha vėrejtjet e dala qė u pėrkasin votimit dhe numėrimit janė vendosur nga Komisionit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa (KZAP) dhe nga Gjykata Kushtetuese, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikon rezultatet pėrfundimtare tė zgjedhjeve lokale tė 15 nėntorit 2009 pėr kryetarė tė komunave si nė vijim:

Deēan, Gjakovė, Drenas, Gjilan, Dragash, Istog, Kaēanik, Klinė, Fushė Kosovė, Kamenicė, Mitrovicė, Leposaviq, Lipjan, Novobėrdė, Obiliq, Rahovec, Pejė, Podujevė, Prishtinė, Prizren, Skenderaj, Shtime, Shtėrpce, Suharekė, Ferizaj, Viti, Vushtrri, Zubin Potok, Zveqan, Malishevė, Junik, Mamushė, Hani i Elezit, Graēanicė, Ranillug dhe Kllokot.

Nė pajtim me rezultatet pėrfundimtare tė zgjedhjeve nga pika I e kėtij vendimi, Raundi i II-tė i zgjedhjeve pėr kryetar tė komunave pėr kandidatėt e subjekteve politike pėrkatėse do tė organizohet me 13 dhjetor 2009 nė komunat si nė vijim: Gjilan, Dragash, Istog, Kaēanik, Klinė, Kamenicė, Mitrovicė, Lipjan, Novobėrdė, Obiliq, Rahovec, Pejė, Podujevė, Prizren, Shtėrpce, Suharekė, Viti, Vushtrri, Malishevė, Junik dhe Hani i Elezit.

Po ashtu theksohet se kėto rezultate janė pėrfundimtare dhe detyruese. “Obligohet Sekretariati i KQZ-sė qė t’i publikojė nė formė tabelare rezultatet pėrfundimtare tė zgjedhjeve nė pajtim me kėtė vendim”, thuhet nė vendimin e nėnshkruar nga kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, qė ka hyrė nė fuqi tė premten, mė 4 dhjetor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
KQZ certifikon zgjedhjet pėr kryetarė tė komunave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: SHTYPI & POLITIKA :: Lajmet nga Kosova-
Kėrce tek: