ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tė dua e panjohur !!??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 36
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Tė dua e panjohur !!??   Fri Dec 04 2009, 10:02

Tė dua e panjohur

Fjalėt pėr njė dashurie tė panjohur.Nė kėrkim tė tė panjohurės...

Ēdo
natė tė ėndėrroj edhe pse ende s’tė kam parė, apo ndoshta tė kam parė
sa e sa herė dhe nuk e kam ditur qė je ti, ajo qė kėrkojė. Po nuk ka
gjė, kėtė do ta mėsoj me kohė. Ne mund tė kalojmė pranė njėri - tjetrit
e tė mos pėrshėndetemi apo mund tė jemi me mira kilometra larg, por kjo
nuk ka rėndėsi, aspak nuk ka rėndėsi, ajo qė ka rėndėsi ėshtė se unė
jam vetėm i yti dhe ti je vetėm e imja sepse kjo ėshtė vendosur e
vulosur ende pa ardhur kėtu.


Nuk ka rėndėsi, aspak nuk ka
rėndėsi nėse mė duhet tė lodhem duke tė tė kėrkuar ty apo se ti duhet
tė lodhėsh duke mė kėrkuar mua, ky ėshtė ēmimi qė duhet tė paguajmė pėr
fitoren. E rėndėsishme ėshtė se ti mė pret dhe unė tė pres, se ti mė
kėrkon dhe se unė tė kėrkojė, e rėndėsishme ėshtė se ne do ta gjejmė
njėri tjetrin. Dashuria jonė dhe festa qė do tė bėjmė do tė bėjnė qė tė
harrohen pėrgjithmonė ankthi i pritjes dhe ditėt e vetmisė.


Nuk
e di nė tė kam parė ndonjėherė, por e ndjej se dy zemrat tona janė
takuar mes vete, janė takuar atje, tek burimi i dashurisė, tek ai burim
i pashtershėm ku ēdo zemėr furnizohet me dashuri, tek burimi, atje
lart.


E di edhe njė gjė, e di se tė kam parė nė ėndėrr,
shkėlqimi i fytyrės dhe flokėve tė tua nuk mė lejoi tė tė dalloja qartė
fytyrėn, por unė e ndjeja se ishe ti, jo s’mund tė ishte ndonjė tjetėr.
Goja jote nuk mė foli asnjė fjalė por buzėqeshja jote mė tha shumė, sa
shumė !.


E di edhe se ēdo natė shikimet tona ndeshėn, atje
lartė nė qiell, nė yllin mė tė bukur,a e ke vėrejtur ndonjėherė
vezullimin e rrugės qė pėrshkojnė shikimet tona, atje shikimet tona
puthen, atje shikimet tona flasin

E panjohur mė kėrko, por mos
mė kėrko shumė se kėshtu mund tė pėrplasesh nė dike tjetėr para se tė
mė gjesh. Mė prit por jo edhe gjatė, nėse mendon se po vonohem, nisu,
do tė mė hasėsh rrugės duke ardhur tek ti


Kujtohu, ndoshta jemi parė! Po ku se ? Ndoshta tek porta kur po hynim kėtu, nė kėtė skenė qė e quajmė JETĖ.

Ēdo e njohur qė takojė mė bėnė tė mendojė pėr ty e panjohur.


E
panjohur s’ka rendėsi qė nuk tė njoh, unė tė dua. Ti ke diēka timen dhe
unė kam diēka tėnden. Dhe atė ditė kur tė njihemi do na duket se jemi
njohur gjithmonė.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė dua e panjohur !!??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: