Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 5 justifikimet mė tė zakonshme pėr tė mos bėrė seks.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: 5 justifikimet mė tė zakonshme pėr tė mos bėrė seks.....   Fri Dec 04 2009, 02:41
Ne krye te listes se justifikimeve per te mos bere seks jane “lodhja” dhe “nevoja per gjume”. Studimi i Consumer Reports National Research Center , eshte bere me 1000 te rritur te moshave 18-75 vjec. 52% e te intervistuarve kane qene femra dhe 57% ishin te martuar ose jetonin me partner. 48% kishin femije nen moshen 18 vjec ne shtepi.

81% e pjesemarresve deklaruar si i kishin bere bisht seksit vitit qe kaloi shume here. Me poshte jane rezultatet e justufikimeve sipas perqindjeve (pjesemarresit mund te zgjidhin me shume se nje arsye per mosberjen e seksit)

1. shume i/e lodhur ose kam nevoje per gjume.
2. nuk ndjehem mire ose probleme shendetsore
3. nuk jam ne qef
4. po kujdesem per femijet ose kafshet shtepijake
5. kam pune


Gjate mbledhjes se informacionit dolen ne pah edhe gjera te tjera interesante si; 56% e meshkujve mendojne per seks cdo dite ndersa per femrat numri eshte 19%. Personat qe e konsideronin veten si te “varfer” kishin me pak shance per te bere seks, por mendonim me shume per te bere seks.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
5 justifikimet mė tė zakonshme pėr tė mos bėrė seks.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Zonė e Kuqe 18 +-
Kėrce tek: