Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 8 sekretet e joshjes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: 8 sekretet e joshjes   Fri Dec 04 2009, 02:29Tė joshėsh ėshtė art mė vete. Njė detyrė tė tillė kishin geishat, tė cilat nuk duhet tė kalonin kurrė cakun. Hynin nė zemrėn e dikujt dhe dilnin pa u ndier. Ky ėshtė realisht arti i vėrtetė i joshjes dhe lojės me shikime.

Por asnjėherė nuk duhet ta teproni. Duke qenė njė ndjekės i mėrzitshėm dhe flet shumė rreth personalitetit tuaj, harrojeni qė tė mund tė fitoni zemrėn e dikujt. Kjo tregon se jeni tė pasigurt. Mos harroni, herėn e parė duhet tė jeni tėrheqės.

Nėse ju do tė jeni nė njė klub, atėherė ju mund tė shikoni tek tė gjithė se spikasin veshjet dhe aksesorėt, prandaj sė pari duhet tė shikoni pamjen tuaj tė jashtme, nė mėnyrė qė tė bini nė sy menjėherė.

Ndonjėherė vetė veshja mund tė bėjė njė ndryshim mjaft tė madh.

Nė fakt, ka disa teknika sekrete tė cilat do t’ju bėjnė tė papėrmbajtshėm pėr gratė, pavarėsisht nga pamja. Njė nga teknikat mė efektive ėshtė quajtur “Funny”, apo ngacmime me anė tė batutave. Ne po ju shpjegojmė disa nga fazat tė cilat duhet tė “shkelni” pėr tė joshur dikė deri nė momentin final.

Nė fillim zgjidh
Nė ēdo situatė, gjėja e parė pėr t’u bėrė ėshtė qė tė shikosh rrotull vetes pėr tė zgjedhur mes kandidatėve tė mundshėm tė cilėt mund t’ju tėrheqin mė shumė. Pas kėsaj, nė pėrgjithėsi duhet tė gjejmė njė mėnyrė pėr tė vendosur njė kontakt me shikim, nė mėnyrė qė ky i fundit tė duket fare i rastėsishėm. Tė shikosh me ngulm njerėzit qė nuk i njeh, mund tė duket si njė sjellje “kėrcėnuese” dhe pa takt, prandaj ėshtė e rėndėsishme qė tė natyralizohet sa mė shumė kjo sjellje derisa tė afroheni me tė.

Komuniko me tė:
A mund t’i tregojmė dikujt interesimin tonė vetėm nėpėrmjet njė buzėqeshje ose thjesht me njė shikim? Tė shikosh nė sy njė person, ėshtė njė rregull qė vlen edhe nė shumė situata tė tjera. Prandaj edhe gjatė bashkėbisedimeve ne shikojmė nė sy kėdo; nėse refuzon tė na shikojė nė sy, tregon se ėshtė shumė i turpshėm, ose refuzon tėrėsisht bashkėbisedimin me ty. Ky moment do tė vlejė pėr ju gjatė, prandaj duhet tė krijoni njė simbiozė me atė qė synoni derisa gjithēka tė duket njė njohje sa mė natyrale.

Njihuni:
Nė rast se buzėqeshja ose shikimi na kthehen mbrapsht, duhet tė bėjmė njė tjetėr hap, qė ėshtė pėrpjekja pėr ta njohur. Nė kėtė fazė, bashkėbisedimi shkon pak mė shumė se prezantimet e rastit. Nėse bėni pjesė nė grupin e miqve qė tashmė njihen, zakonisht zgjidhet tė bėhet diēka sė bashku, pėr shembull i afrohet pėr tė pirė ose zgjidhet muzika qė do tė dėgjohet. Nėse ky ushtrim i parė tregon se partneri ėshtė i papėrshtatshėm, hiqni dorė nė njė mėnyrė shumė tė sjellshme, pa ofenduar sjelljet e tjetrit.

Shikoje nė sy:
Kur vendoset qė do tė shkoni mė tej, bashkėbisedimi kalohet duke u shikuar gjatė gjithė kohės nė sy. Kėnaqėsia e kontaktit viziv ėshtė njė karakteristike e pagabueshme e joshjes. Nėse sytė e partnerit tregojnė bebe tė zeza dhe shumė tė zmadhuara, kjo do tė thotė qė kemi ngjallur njė reagim pozitiv ndaj tij. Por, mos harroni qė nė raste tė tilla duhet tė jeni ju, ai qė luani me shikimet, nė tė kundėrt nuk do tė arrini atė qė kėrkoni. Femrat janė joshėse dhe nuk u pėlqen qė tė jenė pjesė e lojėrave tė kota.

Jep njė shenjė:
Njė shenjė tjetėr qė tregon pranim ėshtė leja pėr t’u prekur nga njėri-tjetri. Fillimisht vendoset njė kontakt pa ndonjė kuptim tė pėrcaktuar: rregullohet shalli rreth qafės sė partnerit, largohen flokėt qė mund t’i kenė rėnė paksa nė fytyrė, i kapet dora me justifikimin pėr t’u ndihmuar pak. Por edhe njė e shtrėnguar dore paksa mė e gjatė se zakonisht gjatė prezantimit mund tė ketė shpesh tė njėjtėn domethėnie. Kontakti i parė fizik mes dy personave qė tėrhiqen nga njėri-tjetri shpesh merr njė intensitet tė madh, kjo edhe pse mund tė zgjasė vetėm pak ēaste.

Pėrqafohuni:
Hapi i mėpasshėm ėshtė krahu rreth qafės, i cili ndiqet nga njė tjetėr rreth belit, kėto veprime tregojnė njė intimitet mė tė madh, shfaqin njė interes mė tė madh rreth saj dhe tregojnė se ju jeni personi i duhur qė jeni joshur. Pjesa tjetėr ka tė bėjė pikėrisht me afrimitetin, saktėsisht me atė fizik, nėse vėrtet do tė tregoheni i gatshėm pėr ta pėrqafuar vazhdimisht, kjo ėshtė njė shenjė besnikėrie dhe guximi qė ju bėn mė nė fund padron. Ajo ėshtė e bindur pėrfundimisht se ju jeni i gatshėm pėr njohjen.

Putheni:
Ngadalė, vjen pas momentit tė pėrqafimit ai i puthjes, e cila fillimisht mund tė jetė nė faqe dhe nė zonat pėrreth, e mė pas duke pėrfunduar me atė tė vėrtetėn, nė buzė. Duhet tė keni kujdes, pasi nė kėto raste femrat janė tė kujdesshme. Nuk japin menjėherė puthjen e parė, derisa tė binden se kjo do tė mbarojė pasi ju tė jeni ndarė. Kjo lojė tipike femėrore ka lidhje me armėn mė tė fortė tė grave, pikėrisht ruajtjen e sensit tė masės, kjo do tė vendosė pėrfundimisht tė ardhmen e lidhjes suaj.

Finalizojeni:
Pėrkėdheljet nė qafė dhe nė fytyrė tregojnė njė fazė mė tė avancuar. Kėto kontakte qė duken pak tė rėndėsishme, tregojnė njė intimitet tė thellė mes partnerėve, sepse koka ėshtė njė pjesė shumė delikate e trupit tė njeriut. Kėshtu, pėrpara se t’i lejohet partnerit njė liri e plotė pėr t’u pėrkėdhelur, duhet tė jetė vendosur mė parė njė besim shumė i madh tek tjetri. Prekjet nė zonat mė tė ndjeshme shpesh janė edhe pragu qė finalizon njohjen tuaj.
Tani gjithēka do tė rrjedhė nė mėnyrė tė natyrshme!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
8 sekretet e joshjes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Zonė e Kuqe 18 +-
Kėrce tek: