Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Parandalimi i ērregullimeve seksuale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Parandalimi i ērregullimeve seksuale   Fri Dec 04 2009, 02:26Shoqėria duhet tė jetė tepėr e hapur dhe tė ketė njė komunikim konstruktiv pėr problemet e lidhura me trupin dhe seksin. Po kėshtu imazhi i raporteve midis prindėrve ka njė rol predominant tek fėmijėt dhe ardhshmėria e jetės sė tyre seksuale.

Ėshtė tepėr i kėshillueshėm komunikimi i hapur dhe harmonia me partnerin, gjė e cila mund tė parandalojė precipitimin e njė ērregullimi seksual; po kėshtu nė rastet e ekzistencės sė ērregullimeve seksuale ka rėndėsi komunikimi i hapur midis partnerėve pėr problemin dhe ndihma, qė ata duhet t’i japin njėri-tjetrit nė zgjidhjen e tij.

Ndihma nė zgjidhjen e ērregullimit seksual tek partneri ėshtė nė fakt ndihmė ndaj vetvehtes. Nuk ėshtė asnjėherė turp tė kėrkohet ndihmė tek miqtė, qoftė edhe ndihmė e kualifikuar mė vonė.

• Sė dyti:Shmangia e abuzimit me alkoolin dhe marrjes se drogave tė tjera.
• Sė treti: nė rastet e traumave seksuale apo pėrdhunimeve janė tė nevojshme kėshillimet individuale
apo e ashtuquajtura grup-terapia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Parandalimi i ērregullimeve seksuale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Zonė e Kuqe 18 +-
Kėrce tek: