Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Seksi dhe stresi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Seksi dhe stresi   Fri Dec 04 2009, 02:24

Nėse seksi ta kalon dhimbjen e kokės, pse tė mos e pranojmė? Aktiviteti seksual nuk ėshtė
vetėm kėnaqėsi, por tashmė mund tė ndihmojė pėr njė jetė sa mė tė gjatė dhe sigurisht edhe
shumė mė tė lumtur.

Nuk ėshtė ndonjė zbulim shumė i madh,
por duke pasur parasysh zhvillimin e
shkencės, nė kėtė rast dikush mund tė
na shtyjė tė shfrytėzojmė kėtė minierė
tė humorit tė mirė dhe tė shėndetit. Seksi, mbi
tė gjitha, ėshtė njė analgjezik shumė i mirė. Kjo
pėr meritė tė plotė tė hormonit ositoksinė, i cili
prodhohet nga trupi ynė sa herė qė ne kryejmė
aktivitet seksual dhe qė ėshtė pėrgjegjės pėr
arritjen sa mė tė mirė tė njė orgazme. Falė
ositoksinės arrihet realizimi i endorfinės, tė cilat
nė nivel trupor provokojnė ndjenjėn e kėnaqėsisė
dhe kėrkojnė t‘u japin mė shumė frymėmarrje tė
mundshme edhe dhimbjeve artikulare e muskulore,
ose ndoshta tė zgjidhin edhe dhimbjen e
kokės.
Pse meshkujt i zė gjumi pasi
kryejnė orgazmėn?
Kėrkimet e ndryshme kanė treguar se pėrveē
faktit qė njerėzit kanė njė aktivitet seksual
shumė konstant, janė mė tė lumtur dhe arrijnė tė
kontrollojnė mė mirė nivelin e stresit gjatė ditės.
Te ēiftet, seksi mund tė ndihmojė mjaft mirė pėr
tė pėrballuar periudhat e stresit, veēanėrisht
ato intensive, si, pėr shembull, nė largimin e
tensioneve tė pėrditshme pėr ēdo njeri. Pas njė
orgazme, njeriu arrin njė stad qetėsie dhe relaksi
tė veēantė e tė thellė dhe ky ėshtė motivi pėr
tė cilin shpesh meshkujt i zė gjumi pasi kanė
kryer marrėdhėnie seksuale. Gjithsesi, tė bėsh
seks rregullisht tė ndihmon tė flesh mė mirė
dhe tė ndihesh i plotėsuar me energji mėngjesin
pasardhės. Natyrisht, njė pushim i mirė ėshtė
hapi i parė pėr tė arritur kontrollin mė tė mirė
tė stresit gjatė gjithė ditės. Nuk ėshtė shumė e
nevojshme tė nėnvijėzojmė se gjatė aktivitetit
seksual e gjatė njė eksitimi tė rastėsishėm gjaku
pompohet shumė mė shpejt nėpėrmjet arterieve
dhe venave. Kjo lejon njė oksigjenim shumė mė
tė mirė tė lėkurės dhe organeve, e sigurisht edhe
tė trurit. Nė kėtė mėnyrė, pėrmirėsohen edhe mė
shumė performancat e trupit tonė nė ēdo nivel, si
nė atė fizik, ashtu edhe nė atė intelektual. Nėse
ke nevojė tė kthehesh nė formė tė shkėlqyer
dhe tė bėsh njė pastrim, duhet tė provosh qė tė
zėvendėsosh dietėn e pėrditshme dhe tė shtosh
mė shumė seksin nė jetėn tėnde.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Seksi dhe stresi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Zonė e Kuqe 18 +-
Kėrce tek: