Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Te flesh ēift apo mė mirė vetėm...?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Te flesh ēift apo mė mirė vetėm...?   Thu Dec 03 2009, 21:32

Te flesh vetem dhe jo me partnerin eshte nje avantazh i madh per shendetin. Kete teori e mbeshtet nje ekspert britanik, i cili ka krijuar “laboratorin e gjumit”.

Studimet e Neil Stanley jane perqendruar ne 40 ēifte te nje grupmoshe 20-59 vjeē. Ai ka dale ne perfundimin se kush nuk e ndan krevatin ka 50 % mundesi me shume te vuaje nga ērregullime te ndryshme, krahasuar me ata qe flene te ndare. Gjumi ne ēift shkakton edhe probleme te medha depresioni e kardiake.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Te flesh ēift apo mė mirė vetėm...?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Forume te tjera :: Zonė e Kuqe 18 +-
Kėrce tek: