Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "NJE LETER PER TY"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:13

Sa me mungon

E dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne ke cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.Ende nuk e kam tė kjartė misterin e quajtur dashuri pėr ty. Kot jam perpjekur me orė, me ditė, muaj po bėhen edhe vite dhe ende nuk e di si
mund tė dal nga rrjeta e dashurisė me tė cilėn TI mė mbulon. Jeta disa here mė tha : mjaft! TI ishe me e fortė se jeta. Vuajtja mė tregoi pamjen e saj tė trishtuar, dhe nė sytė e vuajtjes shihja pamjen tėnde prej engjulli. Sa here dhembja mė goditi nė fytyrė dhe ēdo goditje mbante emrin tėnd, unė filloja ti dua ato goditje sepse pėrplaseshin nė fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur nė mes vuajtjesh, ankthit, frikės, ėndrrės dhe pritjes. Rruga deri tek ti ėshtė e pakalueshme mė thotė bota, e ata nuk e kuptojnė qė unė ēdo natė e kaloj me ty, nė pėrqafimin tėnd, nė gjoksin tėnd, me puthjen tėnde hipnoze.
Me thuaj cila je ti qė je mė e fuqishme se vuajtja, se jeta bile bile edhe mė e fuqishme se vdekja qė mė sillet vėrdallė.
Nuk e di, as nuk dua ta di, dua tė luaj me vdekjen deri sa tė kam ty nė perqafim, dashuria ime e ėmbėl.


Bera keq qe te lash te me ikje, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
Te lutem shko pa lot ne sy, te lutem shko se sjam per ty, te lutem shko koken mos e kthe, mos me shiko mč se ti vet me le, dashuria jone u shua si dielli ne perendim, te lutem shko se me ska kthim.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:16

Nje flete nga ditari im!...
Dashuria vjen pa te thene ''Mirmengjesi''dhe iken pa te thene ''Lamtumire''!...Etille eshte dashuria,sidomos ne adoleshence,ne moshen ku cdo gje qe fluturon te duket e kapshme.Te flasesh per nje flete te ditarit,e aq me teper kur ka lidhje me ndjenjat,nuk eshte e lehte.Me duhet te shkruaj dicka,e pse jo dhe te verteten?!Ndoshta do te ishte me e lehtenese do te me vinin ndermend,apo te kisha shkruar kete flete ne ditar.Kjo eshte nje nga ato fleteqe s'kishte nevoje qe te shkruhej ne ditar sepse ashtu sic ishte e thjeshte,e bukur,e dhimbshme,e hidheruar ,spontante,mbetet ne memorje.Eshte e tepert te zgjatem tani.Ishte vjeshte.Me duhej te shkoja ne nje vend ku sdo te njihja askend,ku gjithcka do me dukej krejt e huaj.Madje edhe dielli s'eshte nje per te gjithe,edhe drita e henes dhe e yjeve,nata dhe shiu,cdo gje me tjeter me dukej e huaj.Me duhej te shkoja edhe pse pa deshiren time.Dhe ja krejt papritur u gjenda perpara teje per te te thene''Lamtumire''.Por jo,ti s'me lejoje te flisja.Flisje vetem ti si zakonisht,por disi ndryshe.Kishe nje fytyre te zbehte,sy...nuk e di,te skuqur e te perlotur bashke,nje ze te mekur qe pengohej diku para se te dilte.E megjithate perpiqesha te nderhyja e te strukesha pas fjaleve te tuadhe te hyja ne skutat e shpirtit tend,aty te gjaja pak ngrohtesi,shprese,kurajo e perkrahje...Kisha nevoje vetem per nje fjalepor...Jo,eshte e pamundur,e megjithese te gjitha mi kishe lexuar me sy vazhdoje te flisje,e te flisje.Flisje pa kuptim.Epastaj heshtje...Dhe pastaj peshperitmas me the ''DHE KOHA PO QAN PER LARGESIN TENDE''!...dhe lotet te rridhnin nen sy papushim!...Dhe une vazhdova rrugen,ndoshta rrugen tende.Ike dhe pse kjo sjellje nuk te perkiste ty.Ike,u largove para meje mes shiut qe binte e njomte lehte floket e mi,mes loteve qe rridhnin papushim.Largimi yt me tha''Lamtumire''!...Gjethet bien ngadale nga pemet dhe bashke me to disa pika loti nga syte e mi.Dimer i eger tashme hyn dhe zemra ime lengon per kete fatkeqesi.Une trishtohem sepse tashme do te me duhet qe qe fill e vetme te perballoj kete dimer te acarte dhe ku i dihet ndoshta shume te gjate,zemra me mbushet plot dhimbje,plot brenga dhe ne kete mundim shkaterrimtare.Lotet e mi rrjedhin pa pushim,pa mbarim rrjedhin pak rrembyeshem,po per ku se di.Ato rrjedhin dhe krijojne nje kanal,ne te cilin pllakosen kujtimet,rikthehen zhgenjimet,enderrat heshtin dheshpresat vdesin.Ah,!...Ky dimer kaq i vrazhde!..E ndjej qe lotet dhe dhimbjen nuk do te m'i pushoje.E ndjej qe rrjedhen e jetes te qete s'do te me ler ta vazhdoj,e ndjej qe keto mizori kerkojne te me torturojne.Fillikat e vetme,e lenduar,do te mundohem te perpiqem ta kalojkete dimer shkaterrimtar.Tani ti prane meje me nuk do te ndodhesh.Nuk do te jesh me rrezja e pare e diellitqe me zgjon,sdo te jesh ti me flladi i eres qe fytyren,trupin ma ledhaton,zemra sdo ta ndjeje me ate ngrohtesi,qe ti dikur ma jepje.Shpirti sdo te gezoje,sdo te lumturoje me sepse gezimi i shpirtit ishe ti,ne ato dite te kaluara vere.Por edhe dimri me stuhi do te mbaroje!...PO!...PO...do te mbaroje!...Jam e bindur se nje dite ky acar qe ka ngrire,e ka pushtuar gjithe qenien time,ky artikull qe ka ngrire mendjen time,do te shkrije.Jam e bindur se keta lot te kristalte e te pashterueshem,nje dite do te pushojne se rrjedhuri.E pra nje dite serish do te vije pranvera per mua dhe dimrin e hidhur e te acart do ta kem lene pas duarve,pas kraheve pergjithmone,por jo per ta harruar!...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:16

Kush?
Kush ma helmoi zemren?
Kush ma shkaterroi jeten?
Kush me largoi nga ti?
Kush e beri kete vere te zeze per mua?
Kush me beri te mallkoj gjdo gje ne jete?
Ke e pangova te me lendoje keshtu?
Kush pati shpirt te futet ne mes mishit e thoit?
KUSH?
Ah,sa i marre behem nganjehere,pyes vazhdimisht per humbjen tende,e askush sme pergjigjet.Apo deshirojne te me shohin se si tretem gjdo dite,se si vuaj per ty,per ty shpirti im.Oh,sa veshtir qenka te jetoj larg teje,larg trupit dhe shpirtit tend,ah.... Dikur ishim te lumtur,se paku keshtu mendoj,e nje dite filluan te shkeputen zingjiret e dashurise sone.Ditet ikin pa meshire.Ndjehem i vetmuar,asgje sme ben pershtypje,asgje sme nxit te jetoj,asgje...Vetem nje e di se pa ty smund te jetoj,se minutat e jetes sime po numrohen.Ah do te vdes me mallin tend,do te vdes duke i kerkuar syte e tu.Do te vdes pa ty...

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:17

Magjepsje...

Zemer, edhe pse po te shkruaj tani, diten e kam nisur me ty. E ku ka gje me te bukur
se sa diten ta nisesh duke "vrapuar" ngazellyeshem drejt njeriut qe edhe pse eshte larg
e ndjen aq afer, sikurse te ndjej une ty?

Ne gjithcka qe te them ka vetem perjetim, emocion, ndjenja te bukura dhe nje lloj adhurimi
krejt te vecante dhe thuajse magjepses per ty, qe nuk lidhen aspak me ndonje qellim apo
synim qe ka te beje thjesht me nje kenaqesi te castit apo dicka e tille. Ne kete kuptim ti duhet
te
ndjehesh i priviligjuar, se po te ishte keshtu, pra thjesht per te
arritur dicka, une nuk do te "lodhesha" aq shume, sepse sot gjeja me e
lehte qe mund te arrihet per nje femer eshte te
beje per vete nje mashkull...

Por me ty eshte nje gje qe i kapercen shume kufijte e dickaje te zakonshme. Te ndjej dhe
kjo me ben qe te te deshiroj, te te deshiroj sepse te ndjej. Ne kete menyre te perjetoj aq
magjishem, sa edhe endra qe me vjen jo thjesht naten, por edhe ne perfytyrimin tim koshient
eshte aq reale, sikurse je ti dhe une, dhe bashke me to adhurimi dhe ndjenja ime per ty.
Une nuk kerkoj qe ti te besh ndonje gje qe nuk lidhet me ndjesite dhe perjetimin tend, as
edhe
te nxitohesh per te mos me lejuar mua te krijoj iluzione. Une nuk kam
si te kem iluzione, perderisa kam perjetime qe jane aq te
mrekullueshme. Te kem ty prane, ne forma dhe menyra
qe percaktohen nga vete fuqia e raportit tone, nga menyra se si te dy i perjetojme gjerat, nuk
eshte iluzion, por dicka qe rrjedh ne menyre logjike nga ajo qe ndjej dhe qe gjallon brenda meje
ne lidhje me ty...

Te kam shpirt, ndaj e dua pranine tende. Mund te ndjehesh me i lumturuar, madje edhe me
i kenaqur edhe seksualisht qofte edhe duke perkedhelur duart, fytyren apo floket e nje femre
kur e ndjen,sesa duke patur gjithe trupin e saj kur nuk e ndjen. Kuptohet, kenaqesite e mia ne
lidhje me ty bejne pjese ne rastin e pare...Pra, te ndjej. Madje shume!

Ti thuajse gjithnje me ke kerkuar qe te te them dicka, dicka qe te mund te te qetesoje...Nuk di
cfare te them. Jo, jo, di dicka te bukur qe mund ta them. Di se te ndjej deri ne skajet me te
largeta te qenies sime....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:18
Tmerrshme dhe e habitshme!
Rrime ne
heshtje, pa levizur e shohim kohen e cila vrapon si e c'mendur. Oret
ikin ditet shtyejne njera tjetren, muajt rendin nxitimthi, e ne po
prape rrime si parazite pa kapur castet qe jeta ti dhuron veē njehere.
C'tmerr!
Nje dite e re vjen e iken e percjelle njerezisht nga indiferenca jone.
Ikin vitet ndersa ne si spektatore gjykojme ate qe s'kemi bere e ate
c'ka kemi bere.
Konkluzioni eshte asgje.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:19Sa veshtire eshte te shohesh se si lulzon natyra, si lindin
dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e
derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e
dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se
fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te
perlotur, por ti je i strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te
dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka
per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise.
C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur
te mos jetoj fare mbreti im.
Te
prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me
rjedhjen e kohes mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e di
pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim.Mbreti im
nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase
jame e malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te
varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e
re e kendshme po pa e shijuar.
Me gjithat nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:20

Ti erdhe me hapat e dashurise dhe trokite ne portat e zemres sime. Ajo
e verbuar nga shkelqimi yt, i hapi portat e arta intime..! Po ku ta
dinte kjo zemer e bekuar, po ku ta dinte ajo se si ishe ti?! Ajo ishte
marrezisht e dashuruar dhe ndjenja me e sinqerte quhet DASHURI! Po
c`faj te pati e shkreta zemer, qe copa-copa e coptove?! C`faj te pati i
mjeri shpirt, qe kaq shume e helmove...?!"
-----------------------------------------------------------
"LARGĖSI"
nje veshtrim nga larg dy sy pres ti shikoj por kjo largesi qenka e
ftohte dhe veten mallkoj me kujtohet larg syve larg zemres jo s'eshte e
vertete largesia eshte mall, ankth prove per dashurin e vertete.
-----------------------------------------------------------
TE
PRES Te pres aty ku humben gjurmet tona,aty ku bota dikur ishte e
jona,te pres aty ku premtimet u harruan,aty ku une dhe ti dashuruam.Te
pres aty ku zogjte ishin deshmitare,aty ku kam qeshur e ku kam qare.Aty
ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,te pres,te pres aty ku dielli
perendon e lind perseri.
-----------------------------------------------------------
dikur
buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne
vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe
numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe
po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit
e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im,dhe per mua
do ngelesh plag pa sherim,se dua jeten pa ty se vetem me smund te
enderroj,vetem lutem per ty qe shpirti ne paqe te te pushoj,dhe me prit
se se shpejti tek ti do te vij..o vdekje mizore o merem dhe mua o
kthema zemren qe ma more.
----------------------------------------------------------
e
heshtur si vdekje pushon si hije me ngritet ne zemer me shpon dhe sikur
me duar me mbush syte lot dhe nga malli e pasioni smund te pushoj dot
te shikoj ne sy e sdi qte flas sme del zeri nga dridhjet se dua te
therras zeri me shterret e zemra me buqet me ngrit ne lartesi dhe i
preki rete por ajo heshtje shpirtin ma shqetson dua ta shpreh nje fjale
qe kurre sperfundon ta shpreh nje dashuri qe me ngrin e me shkrin
ngjallem e vdes vetem per dashurine rri e heshtur prape sonte sikur
neteve qe shkuan sikur netet e kaluara qe kurre nuk mbaruan dhe ne kete
zemer te qete flej epushuar me bej te ndihem engjellushe e dashuruar...
------------------------------------------------------------

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 685
Age : 35
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   Thu Dec 03 2009, 21:21

Leter Dashurie.....


Rri e ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per
ty keto dit mund te them se me mungon shum .Sa shume mendime me vijn ne
kok dhe sillen rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne
der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . E di mir nje gje
faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te
doja
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te
ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka
me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket
moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum i
reendesishem per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam
than asnjeher e pergjigja eshte e thjesht ,sepse mendoj se fjalet ishin
teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam
afer teje ,sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj
edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon sepse ,ne qoftse
vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me preokupon
trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj cdo dit e me shume pse nuk
kthehesh tash eee kam nevoj per ty .. do te isha shum e lumtur po te
shihja perdit fytyren tende, syte e tu , te degjoja zerin tend
teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti. Ne
qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te
eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty edhe pse kam nje bindje
se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa edit sa te doja

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "NJE LETER PER TY"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"NJE LETER PER TY"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: