Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Thu Dec 03 2009, 19:15

♥ RruGeSs ♥


RruGeSs KuR Te ShoH e Nuk FlaSs Me Ty
ZemRa Me RreH ForTT e S'munD Te ShoH Me Sy
AnDaj KokEn UlUr RruGeN e VaZhDoi
BeHem Se S'Te Njo PoR AsGje SfiToi
Te KiSha MunDeSsi Te BejA Ca NdRyShiMe
A Nuk Do Te IshTe KjO MreKuLLi
Qe JeTen TiMe Te HuMb Ne QeTeSi
E DiKuJt TjeTeR Ti FaL DaShUrIn..!?
♥♥♥


Edituar pėr herė tė fundit nga Mizz_Zesh_Kane nė Thu Dec 03 2009, 19:22, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Thu Dec 03 2009, 19:16

♥ MoSs HaRoO Se Te DeShTa ♥

MoS HaRrO Se KuSh Te DeShTi
MoSs u Ban i Pa ShpiRt
DaShuRia Jon Ku VajTi
XheR Ne QeiLL Po AriTT
Ate Dite KuR u LarGoVe
TruPin Tim Po e MbuLon Zia
MoS PyeT KenD Se Do Te PenDoHeSh
Se Me Ka VdeKuR LuMtUrIa
ShTriMa DoRen Per HeR Te FuNiT
Dhe MbaR RruGa Te QoFt Ka Shkon
Do Te VdeSs Nga DaShuRia
KuR Nje QuQe Do Te KenDon
Ajo Per Mua Do Te VajTon..!?
♥♥♥


Edituar pėr herė tė fundit nga Mizz_Zesh_Kane nė Thu Dec 03 2009, 19:19, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Thu Dec 03 2009, 19:17

♥ EnDe Te Dua ♥

MoSs MenDo Se Te Kam HaRuAR
EdhE PsSe Me Ke LenDuaR
MoSs MenDo Se Per Ty MenDoj Se EnDe Te Dua
Dhe Te Kam DaShuRuaR
EdhE PsSe Ma TheVe ZemrEn
EdhE Pse ShKoVe Me TjetRen
ZemRa Ime EnDe Te Don
Pa Ty FarE Nuk MunDem Te Jetoi
ZemRa Ime EnDe VuaN Per Ty
SyT e Mi LoTeT QeSsin Per Ne Dy
BuZzeT e Mija Ty Te keRkojN
Sa Te Dua S'MunD Te HaRroi..!?
♥♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:01

♥ Pa Ty Ne PamundeSi ♥

Ja Nje Zemer Qe Po Pikon
Mbi ParGjet e Luftes Qendron
Ja PlaGet Qe Njeriu i Hap
Dhe Qe Per Nje Cast Rrahjet Ndalojn
Ku Me TreTen Flaket e ShTrejnta
Si Demon Ne Perdhet e Fshehta
Dermove Nje Gju Nje Krah
Nje BuzZ Nga Dora Jote u Vra !
Dhe Rend Per Tu KapuR Guxximin
Si ShenJe e Luftes Per Clirim
Por Mbrenda Mekatit S'guXoi
Qe Larg Nje Djalli Te Qendroi
Dhe Hapat e TreniT Dhe Rrymen
Qe Kjo PlaG Ne Zemer Mbart Frymen
Ne Shpirt Me Je NgjiTur Nuk eDi
Dhe Kjo EshT Nje BarBaRi
Se S'munD Te Ndaj Un Gezzim
Ndaj Endem Dhe Gjej Vec TriShtim
Si FajTore Se Jam MekaTare
Per Veten Ndiem TraDhtare..!?
♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:02

♥ DiKuSh Ma VoDhi BuZzEqEsHjEn ♥

DiKuSh Ma VoDhi BuZzEqEsHjEn e BaShKe
Me Te LuMtUrIn
PoR TaNi Ne ShPiRtIn TiM EsHt VjEShTa
NuK e Di NeSe Do Te JeM e LuMtUr NdOnJe HeR
SePsE NuK e Di KuR Do Te ViSh Ti
Qe GaBiMiShT Ne KrAHeRoRiN TeNd MoRe
LuMtUrIn TiMe
NuK MunD Te Qaj, PoR As Nuk DuA
EdhE PsE NuK Je PrAn MeJe
EnDe E KerKoJ AtE DiT KuR Ne IShiM Dhe
IsHa Me e LuMtUrA e KeSsaJ BoTe
EdhE KuR JaM ZgJuAR e EnDeRroi Ate DiTe Dhe
ShPreSoi Nje Te ArDhme Te LuMtUr
Te BaShKuAR ne te Dy..!?
♥♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:02

♥ E KoTT ♥

E koTT Je Oo VuEjTjA ImE
I KoTT Je EdhE Ty oO LoTi Im
Qe RrJeDh PaMbARiMM
Ai Me NuK Do Te ViJe
Ai TjEtReN e MbaN Ne GjI
Ai taNi Me Ka TjETeR VaJzZe
Ai TjeTrEn PerQaFoN
Ai TjEtReN e LeDhaToN
Ti ZeMeR PsSe RrEnKoN ?
KuR Ai Me Ty NuK Te DoN
AtIj PeR Ty Me NuK i BeN
Te SheH Qe VuAn
PoR KjO Me NuK i IneReSsoN
AtIj PlAgA YtE NuK i DheM
Ai TjeTrEn e Ka PrAnE
E Ti PsSe PrAP QaN ?
Ty Te BrAkTiSsI
Pa AsNjE ShPjEgIm
E Ty EnDe PreTT NjE KtHiM
E KoT EsHt PrItJa
PrItJe Pa MbaRiM
Se Ai TjeTrEn Ka Ne PeRqAFiM
Ai TjEtRen DoN
Eh VuAjTjA YtE As Qe i InTeReSsoN
Ne DoRe TjETeR MbAnE
PeR Ty As KoKen QaN
Ty PeR Te PlUHuRi i HaRReSeS
Te Ka MbULuAr
PeR Te Ty Je Nje YLL e ShuAr
DiElLi I PeReNdUaR
Je Nje EnDeRR e MeRgUaR..!?
♥♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:03

♥ MaLLi Per Ty ♥

Sot Po Shkruj Nga Malli
Per Ty Qe Te Kam Ne Zemer
Ka Koh Qe Ste Kam Pare
Ti Se Din Si Po Jetoi Jeten !
Dhe Malli Im Po Me Mbytt
Duke Te Qare Me Dit e Net
Beso Me Jan Verbuar Syt
Sot Po Shkruaj Nga Loti
Nga Vuajtjet Qe Zemra i Ka
A e Din Sa Esht e Rend
Pa Meshire Nje Njeri Me e Vra !!?
Ndalu Dhe Mendo Me Zemer i Fort
Qendro Sa Te Kam Dasht Une
Askush Nuk Do Te Do..!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:03

♥ Pse HeshT ♥

Pse Nuk Shkruajn Gishtrinjet
Kur Ndjenjat Te Rrembejn?
Rin e Strukur Nje Qoshe
Me Friken Qe e Ndjen
Pse Buzet Nuk Livizin
Shkrumbi i Ka Mbuluar
Syte e Kalter Me Lot
Sikur Liqeni i Trubulluar
Jam Bere Si Nje Lise
Qe era Shkund Gjethet
E Zhveshur Si Pemet
Ne Kete Stine Vjeshte
Ska Me Bukuri Sikur Me Pare
C'do Gje Ka Filluar Me u Thare
Edhe Une Si Nje Trandafil
Me Petalet e Saj Shkruaj Per Ty
Ne Mesin e Nates Ri Pa Gjum
Mendoj Te Nesermen Si Kam Me Kalu
Pse Rii e Heshtur Esht Misteri?
Ket Zemer e Ka Mbyll Me Dryy..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:04

♥ Ndarja ♥

Do Te Harroi Do Te Harroi Ne Shpirtin
Tend Kurr S'do Te Egzistoi..
T'dua Shum T'dua Por Duhet Met Harru
Nga Zemra Ime Tash Duhet Me u Largu
Se Keshtut Nuk Mundem Me Jetu
Ti Per Mua Spo Don Me Ndi Me u Nda Do Te
Ishte Me Mir Per Ne Te Dy Ti Kalon Me Nje
Tjeter e Un Si e Mjere Prap Mendoj Per ty
Me Lot e Kujtoi Ate Dashuri
Avantura Ishin Ato Dit Qe Se Bashku i Kemi
Kaluar Por Do Te Vi Nje Dit Qe Te Dy Kem Me
u Martuar Dhe Do Te Mbesim Si Dy Te Huaj
Dashurin e Vjeter Duke e Kujtuar
Edhe Nese Me Dashurin Ton Mos Me Fol
Se Me Dashurin Ton u Bo Boll
Avanturen Nuk e Deshta Por Ti Ma
Dhurove Kurr Nuk Do Ta Fal Pse Me Tradhtove
Kur Kujtoj Se Cdo Gje Esht Vuajtje Kenga e
Bilbilit Me Pengon
Manushaqja Me Behet Ferr e Si Ta Kaloi
Un Tash Ket JeTT..!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mizz_Zesh_Kane
Super Moderatore
Super Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 34
Age : 30
Localisation : Nė PaRaJsĖ -- aTy Ku S'jE Ti.
Loisirs : !!
Votė : 1
Pikėt : 51
Registration date : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   Fri Dec 04 2009, 01:04

♥ Te Kujtoj Ty ♥

E Di Qe Te Kam Pran
Pas Qdo Poezie Timen
Te Sho Si Buzeqesh Leht
Mbi To Mbas Zhytesh
Edhe Ne Enderr Por
Ti Nuk Je Si Gjith Te Tjeret
Ti Nuk Nxitohesh
Te Pyesesh Per Mua
Ti Mua Me Lexon Vargjet
Dhe Me Qon Ca Te Shkurta
Oh Sa Te Shurtra Mezazhet
Sot i Mblodha Te Tera Tok
Rudha Ballin Mbi To
Per Te Gjetur Kush Je
Dhe Zbulova Qe Ti dhimbjen Time
Kupton Me Shum Se Gezimin
(Me Ke FalenDeruaR Se Kam Ndar Me Ty Trishtimin)
Ti Me Kupton Edhe Zemreimin
Dhe Dua Te Kuptoj Ty
Ndoshta Ke Ecur Edhe Ty
Ne Rrugicat e Lotve Te Mi
Ndoshta u Perplase Ateher
Dhe Ende Perplasesh Me Jeten
Q'genjehesh Edhe Ty Si Une
Ndonjeher Me Te VerteT..
♥♥♥
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
" PoEzI nGa MizZ_ZeSh_KaNe "
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Poezi-
Kėrce tek: