ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rama: Berisha, hap kutitė ose largohu!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Rama: Berisha, hap kutitė ose largohu!   Thu Dec 03 2009, 17:58“Hap kutitė ose largohu!”. Kjo do tė jetė motoja e aksionit politik qė pritet tė ndėrmarrė opozita e Shqipėrisė nė ditėt e ardhshme, pasi kryeministri Sali Berisha nuk ka kthyer pėrgjigje pėr hapjen e kutive tė 28 qershorit edhe pas afatit 10 ditor tė vendosur nga opozita.
Kjo deklaratė e bėrė nga kreu i Partisė Socialiste, Edi Rama ka nxjerrė nė pah sėrish vendosmėrinė e opozitės pėr tė ngulur kėmbė nė hapjen me ēdo kusht tė kutive tė votimit, duke e shoqėruar tashmė me kėrkesėn pėr largim tė Berishės dhe zgjedhjeve tė parakohshme.

“Ne nuk hyjmė nė parlament nėse nuk ēmontohet korrupsioni elektoral i 28 qershorit nė kėtė vend. Nuk hyjmė as pa u rishprehur vullneti i qartė pėr tė ngritur shtetin e sė drejtės. Tani nuk kėrkojmė thjesht kutitė, por edhe largimin e qeverisė. ‘Hap kutitė ose largohu’ do tė jetė motoja jonė”, tha prerė para deputetėve tė grupit parlamentar socialist, kreu i PS-sė Edi Rama.

Duke pėrmendur qėndrimin pėrfundimtar tė Berishės, mbajtur nė finishin e ultimatumit tė opozitės, Rama tha se ai doli nga roli qė luante kur pa 100 mijė vetė nė bulevard dhe kur pa sesi ēėshtja e kutive nuk ishte vetėm e Partisė Socialiste. “Kuptoi mė nė fund se e vėrteta e 28 qershorit nuk mund tė asgjėsohej bashkė me kutitė. Nga njeriu qė mori peng kutitė pėr tė fshehur vjedhjen e votave, ai u ndje peng i makthit”, tha Rama.

Mė pas ka pėrmendur shthurjen spektakolare tė gjuhės duke lėshuar njė ortek shpifjesh dhe kėrcėnimesh, mafioze me qėllimin e trembjes sė njerėzve dhe hapjes sė njė lufte tė humbur me opozitėn.

Rama bėri me dije ndėr tė tjera se protesta e ardhshme e opozitės do tė jetė edhe mė e ashpėr se ato tė zhvilluara deri tani, me synimin e vetėm, largimin e kėsaj qeverie qė ėshtė e fabrikuar mbi njė mafie elektorale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Rama: Berisha, hap kutitė ose largohu!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: SHTYPI & POLITIKA :: Lajmet nga Rajoni-
Kėrce tek: