Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjeniu 7-vjeēar i pikturės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Gjeniu 7-vjeēar i pikturės   Tue Dec 01 2009, 21:14

Britaniku 7-vjeēar, Kieron Williamson, ėshtė cilėsuar si gjeni i vėrtetė, pasi brenda 14 minutash ka arritur t’i shiste 16 piktura tė tij pėr njė shumė prej 19.000 eurosh.
Blerėsit nga Kanadaja dhe Japonia kanė paguar mė shumė se 1.000 euro pėr pikturat e tij nė vaj, akuarel dhe pastel, qė portretizojnė natyrėn e Norflokut.
Po ashtu, edhe nė njė ankand qė ėshtė zhvilluar kohė mė parė, Kieron kishte shitur 19 vepra tė tij pėr mė shumė se 15.000 euro.
“Pronari i Galerisė “Picturecraft”, Adrian Hill e ka krahasuar Kieronin me Picasson.
Ėshtė fakt interesant se ky djalosh deri para njė viti nuk kishte shfaqur interesimin e tij pėr pikturė, ndėrsa pėr herė tė parė kishte filluar tė pikturonte gjatė pushimit me prindėrit e tij.

Talenti i tij ėshtė vėrejtur nga piktorja e fashme Carol Ann Pennington, e cila ėshtė lajmėruar vullnetare t’i japė atij mėsim.

Veprat e tij janė cilėsuar si tė pėrkryera, pasi Kieron ėshtė treguar si mjeshtėr i madh i manovrimit me dritė, ngjyra dhe nuanca, ndėrsa ēmimi i pikturave tė tij ėshtė rritur ndjeshėm pasi shumica e njerėzve besojnė se ky djalosh dikur do tė bėhet njeri shumė i famshėm, andaj duan tė kenė vepra tė tij.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Gjeniu 7-vjeēar i pikturės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: ViP dhe Lajme Interesante-
Kėrce tek: