Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!


 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sori, jeta pas Big Brother!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Lukas

avatar

Male
Numri i postimeve : 919
Age : 33
Localisation : Peja
Votė : 4
Pikėt : 834
Registration date : 18/11/2008

MesazhTitulli: Sori, jeta pas Big Brother!   Tue Dec 01 2009, 13:37

Ende vazhdon jehona e tij si fitues i Big Brother Albania 2. Me shkathtėsinė dhe inteligjencėn, prakticitetin dhe ndjeshmėrinė si familjar, Qetsor Farunaj, ka dashur tė jetė mė shumė se kaq. Aktualisht vazhdon studimet nė vitin e parė pėr Shkenca Politike nė qytetin e Vlorės. E frekuenton shkollėn pėrditė, pavarėsisht pėrkushtimit si baba i dy fėmijėve.

Pjesa e parė e ditės ėshtė e mbushur me leksione, seminare, me takime dhe diskutime me pedagogė pėr degėn qė ai ka pasur pasion dhe qė e vazhdon normalisht.

Por koha kalon shpejt. Ndėrsa nė prill nė ambientet e shtėpisė sė Big Brother ai mėsoi se bashkėshortja, Liljana ishte shtatzėne, sot vogėlushen qė prej verės ka ardhur nė jetė, ai e mban nė krahė. Thuhet se baballarėt krijojnė mė vajzat njė lidhje hyjnore, kėtė gjė na e vėrteton edhe Sori. “E ndiej shumė afėr meje dhe ėshtė shumė i gjendur nė familje. Pasdite mė ndihmon me fėmijėt”, shprehet bashkėshortja, Liljana. Por Sori ka edhe njė pikė tė dobėt qė ėshtė djali i tij, Eri. Liljana thotė se Sori me tė kalon njė pjesė tė mirė tė kohės. Eri vazhdon tė jetė pėr tė ‘idhulli’ i deklaruar. Jeta e ēiftit nuk duket e zakonshme. Ata pohojnė se kanė kaluar njė verė tė nxehte dhe intensive duke shijuar frytet e famės.

Liljanen kjo gjė nuk e shqetėson aspak. “Ka pasur njė ndryshim rrėnjėsor nė jetėn tonė pėr shkak tė fansave qė e takonin Sorin”, shton bashkėshortja e tij. Ky ishte njė fragment nga jeta e atyre qė nė njė moment tė jetės bėhen tė famshėm dhe mė pas luftojnė ta pėrballojnė ‘suksesin e pėrkohshėm’ me tė mirat dhe tė kėqijat e tij. I etur qė nė momentin e parė pėr tė qenė fitues, Qetesor Ferunaj, qė ndryshe e njohim si Sori, ėshtė shembulli mė i mirė pėr tė mos pasur frikė nga fama dhe pėr ta menaxhuar sa mė mirė atė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Beni-Forum.De
 
Sori, jeta pas Big Brother!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: ViP dhe Lajme Interesante-
Kėrce tek: